רשימה של מדכאים תיאבון מרשם

קרוב ל -40% מהמבוגרים בארצות הברית סובלים מהשמנת יתר, לדברי המרכזים לבקרת מחלות ומניעתן. דיאטה הרזיה רבים להשאיר אנשים מרגישים רעבים, מה שהופך את תוכניות דיאטה קשה לעקוב לאורך זמן. תרופות מרשם משמשים לעתים כדי לעזור לדכא תיאבון, אבל רק תחת טיפול ישיר ופיקוח של רופא. אלה נאבקים להפסיד ורוצים לנסות התרופה צריך להתייעץ עם הרופא האישי שלהם לקבלת עצות והצעות.

מי היתרונות של מרשם תיאבון מדכאים

אין זה סוד כי משקל עודף אינו טוב לבריאות ומגדיל את הסיכון למספר מצבים כרוניים, כגון מחלת לב וסוכרת. בעוד מגוון של אסטרטגיות עשוי לעזור עם ירידה במשקל, דיאטה ופעילות גופנית הם המקום הראשון להתחיל. לאחר שישה חודשים של אכילה נכונה ולעבוד ללא הצלחה, עם זאת, תרופות מרשם עשוי להיחשב עבור אנשים מסוימים, על פי שיקול דעתם של הרופאים שלהם. רוב התרופות הללו דורשות גם אדם להמשיך דיאטה מופחתת קלוריות ופעילות גופנית. תרופות אלו שמורות בדרך כלל עבור אלה שמנים, המוגדרים על ידי בעל מסת גוף הגוף של 31 או יותר. התרופות עשויות להיות מתאימות גם לאנשים הסובלים מעודף משקל – עם BMI של 27 עד 30 – ויש להם בעיה בריאותית כגון מחלת לב; מדכאים תיאבון, המכונה גם anorexiants, עבודה על ידי השפעה על כימיקלים במוח הנקראים סרוטונין ונוראדרנלין . התרופות עוזרות לשמור על עוד הורמוני השובע המתפשטים במוח כדי לקדם את תחושת המלאות – כך שאנשים אוכלים פחות.

Phentermine

Phentermine הוא אחד המדכאים התיאבון הנפוצים ביותר, על פי מאמר ביקורת 2014 שפורסם בכתב העת Journal of Menopausal Medicine. בשל הפוטנציאל שלה להיות ממכר, זה מומלץ רק לשימוש לטווח קצר, עד שישה שבועות. כמו תרופות מרשם רבות, phentermine עלול לגרום לתופעות לוואי כגון יובש בפה, עצירות, שלשולים או הקאות. תופעות לוואי חמורות יותר כוללות לחץ דם גבוה, דפיקות לב, כאבים בחזה, נדודי שינה, קוצר נשימה, נפיחות ברגליים ובקרסוליות. Phentermine עשוי להיות מועיל במיוחד לאלו שנאבקים באמת ברעב, כך עולה ממחקר שפורסם ב- Obesity. מחקר קטן זה מצא כי פנטרמין סייע לשלוט רעב טוב יותר, וסייע לסייע בקידום ירידה במשקל יותר, אצל אנשים שמנים שהיו קושי משמעותי לנהל את התזונה שלהם בגלל הרעב.

Phendimetrazine

Phendimetrazine, אשר עובד באופן דומה כמו phentermine, נחשב גם הרגל להרכיב ולא לשמש במשך יותר מ 12 שבועות. זה בא עם מספר תופעות לוואי כולל סחרחורת, בחילות, עצירות, שלשולים או קיבה מוטרדת. אנשים הנוטלים את התרופה צריכים לפנות לרופא מיד אם הם חווים שינויים במצב הרוח, עצבנות, כאבי ראש, קוצר נשימה, רעידות, כאבים בחזה, שינויים בדופק או בעיות בשתן, תרופות אלו צריכות לשמש בזהירות. דו”ח מקרה שפורסם ב -2008 ב- Cases Journal ציין כי אישה בת 54 שנטלה phendimetrazine חווה איסכמיה לבבית – מצב שבו הלב אינו מקבל מספיק דם וחמצן, דבר שעלול לגרום למוות של רקמת שריר הלב.

Diethylpropion

תרופה נוספת המשמשת כדי לעזור לשלוט התיאבון לירידה במשקל הוא diethylpropion. שוב, תרופה זו פועלת הכי טוב כאשר נעשה שימוש בשילוב עם דיאטה דלת קלוריות צריך לשמש רק במשך כמה שבועות. Diethylpropion עלול לגרום תופעות לוואי של מערכת העיכול וחרדה דומה לדכא תיאבון אחרים. אנשים הנוטלים תרופה זו צריכים ליצור קשר עם הרופאים שלהם אם הם חווים תסמינים כגון פריחה בעור, גירוד, קשיי נשימה, כאב גרון, כאבים בחזה, ראייה מטושטשת, התעלפויות או נפיחות ברגליים ובקרסוליים.

בופרופיון

Bupropion, תרופה נוגדת דיכאון כי גם מקטין את התיאבון, הוכח לעזור לקדם ירידה במשקל. עם זאת, זה לא prescribed במיוחד עבור הרזיה. התרופה נקבעת לטיפול בהפרעות פסיכיאטריות רבות, החל מהפרעה דו קוטבית ועד הפרעה רגשית עונתית. זה משמש גם כשיטה לעזור לאנשים להפסיק לעשן. בנוסף לדיכוי תיאבון, תופעות לוואי אחרות כוללות בחילה, הקאות, יובש בפה ובכאבי בטן. תופעות לוואי חמורות יותר כוללות התקפים, הזיות, כאבי שרירים או מפרקים ושינויים בקצב הלב.