לחיים ורודות וכאבי בטן אצל ילדים

רוב הילדים חווים כאבי בטן מעת לעת. הכאב יכול להשתנות במיקום ובעוצמה, תלוי בסיבה הבסיסית. לחיים ורודות יכולות ללוות את אי הנוחות בבטן. שטיפה של עור הפנים הוא סימפטום נפוץ של חום. לעולם אל תהסס להתקשר לרופא הילדים שלך כאשר יש לך חששות לגבי בריאותו של ילדך.

קַדַחַת

שטיפה בפנים, כגון לחיים אדומות או ורודות בוהקות, מצביעה לעיתים קרובות על קיומו של חום אצל ילדים. חום עלול גם לגרום לעור של ילדך להרגיש חם למגע. תסמינים נפוצים אחרים אצל ילדים כוללים כאבי גוף, כאבי ראש וצמרמורות. קדחת אצל ילדים לעיתים קרובות מסמנת את נוכחותה של דלקת. אוניברסיטת קליפורניה מייעצת לקחת את הטמפרטורה של הילד כאשר הסימפטומים האלה מתרחשים.

כאב בטן

כאבי בטן בילדות עשויים להתרחש ממספר סיבות, כולל מתח, אלרגיות למזון, חוסר סובלנות לקטוז, קלקול קיבה ועצירות כרונית. כאבי בטן לעיתים קרובות נעלמים ללא טיפול, אם כי מצבים מסוימים דורשים טיפול רפואי. כאב בטן המתרחש בשילוב עם חום מציין זיהום הבסיסית. שני תסמינים אלה עשויים להתרחש בעת ובעונה אחת במהלך מחלות שונות והפרעות כולל דלקות בדרכי השתן ודלקת התוספתן.

יַחַס

חום בלתי מוסבר, חמור או ממושך וכאב בטן אצל ילדים דורש טיפול רפואי, למרות שאתה יכול לעיתים קרובות לטפל בסימפטומים קלים בבית. הציעו לילדכם לגימות של מים או נוזלים ברורים, כמו גם מזונות מתוקים כגון קרקרים, תפוחים ואורז. הימנע מזון שמנוני, משקאות מוגזים, הדר ומוצרי חלב.

אמצעי זהירות

צור קשר עם רופא הילדים שלך אם כאב הבטן של ילדך מלווה בחום מעל 100.4 מעלות צלזיוס או אם הכאב נמשך יותר מ -24 עד 48 שעות. סיבות אחרות לקרוא לרופא כוללות הקאות שנמשכות יותר מ -12 שעות, שלשולים הנמשכים יותר מיומיים, חוסר תיאבון ממושך או צריבה בתחושות. תן לרופא שלך לדעת מיד אם תינוק מתחת לגיל שלושה חודשים חווה חום או שלשולים או הקאות. אוניברסיטת קליפורניה מזהיר מפני שימוש במדחום רקטלי או מדחום המכיל כספית על הילד שלך. אופציות בטוחות יותר לטמפרטורת הילד כוללות מדחומים דיגיטליים אוראליים / ארסליים, מדחומים טימפניים ומדחומים מוצצים אלקטרוניים. אם אינך בטוח כיצד לקחת את טמפרטורת הילד, בקש הפגנה מהרופא או מהאחות.