האם יש משקל נורמלי לאדם “6”

אנשים באותו גובה יכולים לכתוב משקולות שונות על הסקאלה ועדיין להיות בריאים לחלוטין. גברים נוטים לשקול יותר מאשר נשים באותו גובה כי הם באופן טבעי יש כמות גדולה יותר של מסת שריר, אשר שוקל יותר לכל אינץ ‘מרובע מאשר רקמת השומן. משקלו של אדם בגובה מטר וחצי עשוי גם להשתנות בהתאם לצורת הגוף ולהרכבו. במקום לשפוט את הגודל שלך באמצעות מספר על הסולם, לשקול הרגלי האכילה שלך, רמת הפעילות הגופנית והפצה שומן כאשר להבין אם אתה במשקל בריא.

טווח משקל רגיל עבור אדם 6’1 ‘

זה נורמלי לשקול בין 144 ו 188 £ אם אתה 6 מטר, 1 אינץ ‘, על פי המרכז הרפואי באוניברסיטת ראש. טווח משקל זה מעמיד אותך על גוף בריא אינדקס מסת, או BMI. BMI היא מערכת יחסים מתמטית בין הגובה והמשקל. גבוה מדי של BMI מעמיד אותך בסיכון גבוה יותר של מחלה כרונית בשל עודף משקל או שמנים. טווח BMI בריא הוא 19-24, בעוד עודף משקל הוא 25 עד 29, שמן מאד הוא 30 ומעלה. אדם בגובה 6 מטרים, 1 אינץ ‘שמשקלו 189 עד 226 פאונד יש BMI בטווח עודף משקל, בעוד 227 פאונד ומעלה מסמיך אותו כמו שמנים.

הרכב גוף ומשקל

מדידות BMI יכול להיות מדויק אם אתה אתלט או גוף בונה, או אם באופן טבעי יש לך מבנה דק מאוד. אתה יכול לשקול יותר ולהיות זכאי כמו “עודף משקל” על פי BMI שלך ועדיין להיות בריא לחלוטין בגלל כמות נמוכה של שומן על הגוף שלך. כמות בריאה של שומן גוף לגבר היא בין 6 ל -18%, ובאישה, בין 14 ל -24%. אנשים אתלטיים נוספים נופלים לתוך הקצה התחתון של הטווח. באותו אופן, אם אתה באופן טבעי דק, אתה יכול להיות בריא על BMI נמוך מהממוצע אם אתה חי אורח חיים בריא.השומן בגוף רמות של מעל 20 אחוזים אצל גברים ו -30 אחוזים אצל נשים להעפיל לך כמו שומן יתר, גם אם אתה “משקל נורמלי” BMI בריא. להיות שמנים מדי מכניס אותך בסיכון של מחלות בדרך כלל קשורה עם אנשים שמנים, גם אם המשקל שלך אינו זכאי לך ככזה. אלה כוללים מחלת לב, סוכרת מסוג 2 וכמה סוגי סרטן. דרך נוספת לקבוע אם אתה overly שומן היא למדוד את המותניים. גודל המותניים גדול מ 35 ס”מ לאישה ו 40 אינץ ‘לגברים מציין רמות גבוהות של שומן שיכול לשים אותך בסיכון בריאותי מוגבר.

גוף צורה ומשקל

אנשים נופלים לשלוש צורות גוף כלליות: ectomorph, endomorph ו- mesomorph. אדם בגובה 6 מטרים, 1 אינץ ‘שהוא אקטומורף הוא רזה ורזה ואינו צובר הרבה מסת שריר, הוא עשוי לשקול על הקצה התחתון של טווח משקל בריא. Mesomorph הוא בדרך כלל stockier, יותר שרירי וכבד יותר, BMI שלו עשוי לקרוא גבוה מדי, אבל יש לו אחוז שומן בריא בגוף. אנדומורף מאחסן שומן בגוף בקלות וייתכן שיהיה צורך לצפות במשקל שלו כדי להישאר בתוך משקל בריא אחוז אחוז שומן. אין סוג גוף טוב יותר מאשר אחר, הם פשוט דרכים שונות להשוות את האופן שבו אנשים שומרים שומן.

בריא לחיות את המשקל

הרופא שלך יכול לעזור לך להעריך אם הגודל שלך הוא בריא לגובה שלך. אבל אם אתה לרדוף הרגלי חיים בריאים, כגון לאכול בעיקר מזון שלם, unprocessed ולקבל לפחות 150 דקות של פעילות גופנית לב וכלי דם בינונית מומלץ מדי שבוע על ידי המרכזים לבקרת מחלות ומניעתן, אתה על המסלול כדי לנהל את המשקל שלך. , אם אתה צריך לרדת במשקל, ליצור גירעון קלוריות של כ – 500-1,000 קלוריות ליום על ידי הזזת יותר לאכול פחות לאבד 1 עד 2 פאונד בשבוע. חותכים מזון קלוריות גבוהה שאינם מציעים הרבה בדרך של תזונה, דוגמאות כוללות סודה, לחם לבן, מאפים, ממתקים, חטיפים חטיפים ושבבים. הגדל את הפעילות הגופנית שלך ל 250 דקות או יותר בשבוע, ולהוסיף כוח אימון כדי לעזור לך לשמור ולבנות מסת שריר יקר, אשר שומר על חילוף החומרים שלך לשרוף גם כאשר אתה מוריד קלוריות.