איך לטפל בהתכווצויות הקיבה אצל תינוק אחרי מזון מוצק

ביצוע המעבר לאכילת מזון מוצק הוא ציון דרך חשוב הן לתינוק והן להוריו. מערכת העיכול של התינוק חייבת להסתגל למזונות החדשים ולגרום לתינוק להיות עצבני ולהרגיש לא נוח. תינוקות יכולים להיות מוצגים עם מזון מוצק בין ארבעה עד שישה חודשים. המבוא של מזונות אלה יכול לגרום התכווצויות בבטן וגז. מכיוון שיש לעודד את התינוק לאכול מזון מוצק, חשוב להורים להיות מסוגלים לטפל בהתכווצויות הקיבה.

גיהוק התינוק כדי לעזור להקל על הגז. התכווצויות הבטן נגרמות בדרך כלל על ידי הצטברות של גז במהלך העיכול. עזרה לתינוק כדי להקל על זה גז יכול לגרום להקלה על התכווצויות. לתמוך התינוק על כתף אחת, בתקיפות אבל בתקיפות בתחת על הגב. בתוך כמה דקות, התינוק צריך לגרד כמה פעמים.

תנו לתינוק לנוח במשך 30 עד 60 דקות לאחר אכילה ופעם התכווצויות להתחיל. במיוחד בשלבים הראשונים, זה יכול לקחת קצת זמן כדי הבטן של התינוק לעכל את המזונות. חשוב לא להכריח את התינוק לאכול את המנות המלאות, ממליץ על אוניברסיטת ניו מקסיקו. תן את הבטן של התינוק זמן להשלים אכול.

תנו לתינוק עיסוי כדי לספק נוחות וסיוע בעיכול. לתמוך התינוק על כתף אחת ולשפשף בעדינות את הגב של התינוק בתנועה איטית, מעגלית. התינוק עלול לגזוז במהלך הזמן הזה כמו גז הוא שוחרר. ברגע שהתינוק מרגיש בנוח, תביא אותה ותשפשף את בטנה באותה תנועה מעגלית.

עזרה תרגיל התינוק כדי למנוע עצירות להגדיל את תנועת המעי הרגיז. בעוד התינוק רגוע, להניח אותו על הגב שלו “אופניים” הרגליים, ממליץ Babycenter.com. רכיבה על אופניים כוללת החזקת רגלי התינוק והעברתם בתנועה מעגלית.

הציגו נוזלים כאשר הסימפטומים של התינוק נראים פחות חמורים, קובע MayoClinic.com. עצירות יכולה גם לגרום cramps הבטן. הבטיחה כי התינוק יש מספיק נוזלים עוזר מזון לעכל כראוי. קח גישה איטית, המאפשר התינוק ללגום לאט לאט. מציצה מהירה לעתים קרובות מציגה אוויר נוסף לתוך הבטן של התינוק, מחמיר את התכווצויות.

מעקב אחר התפתחות של סימפטומים נוספים. גז מוגזם, הקאות או שלשולים עלולים לאותת על אלרגיה למזון או על מצב אחר, מזהיר את ההורים. על ההורים להודיע ​​לרופא הילדים ולספק פרטים על המזון שנאכל.