תופעות הלוואי של paxil של ירידה במשקל

Paxil, תרופה מרשם, מטפל בדיכאון והפרעות חרדה. כאשר נעשה שימוש בהוראות, Paxil יש תופעות לוואי הכוללות שינויים במשקל ותגובות שליליות מסוכנות יותר. התייעץ עם הרופא שלך על המצב הרפואי שלך, היתרונות של Paxil ואת הסיכונים של תופעות לוואי של התרופה.

מינהל המזון והתרופות האמריקני אישר טבליות פאקסיל אוראליות עבור מינונים מרובים בשנת 1992, ההשעיה נוזלי עבור הפה בשנת 1997, וכן לשחרור טבליות המורחבת עבור מינונים מרובים בשנת 1999. Paroxetine כלוריד הוא המרכיב הפעיל פקסיל. על פי תווית המוצר, Paxil מצוין לטיפול בהפרעה דיכאונית גדולה, הפרעה אובססיבית כפייתית, הפרעת פאניקה, הפרעת חרדה חברתית, הפרעת חרדה כללית והפרעה פוסט-טראומטית.

Paxil יכול לגרום לירידה משמעותית במשקל בחלק מהחולים. עם זאת, מחקר קליני על Paxil מוכיח כי, בממוצע, חולים לאבד כ 1 lb. לעומת שינויים קטנים במשקל בחולים נטילת פלצבו. מחקרים מראים גם כי חלק מהחולים עשויים לעלות במשקל לעיתים קרובות יותר מאשר לאבד אותו. מחקר שפורסם ב “Journal of Clinical Psychiatry” בשנת 2000 השווה את ההשפעות של תרופות נוגדות דיכאון שונות על שינויים במשקל וגילה שחולים עם פרוקסטין חוו עלייה משמעותית במשקל, חולים שקיבלו סטרלין חוו עלייה מתונה אך לא משמעותית במשקל. חולים שקיבלו פלוקסטין חוו ירידה מתונה אך לא משמעותית במשקל. המחקר הראה גם כי מספר החולים שמשקלם עלה יותר מ -7% היה גבוה משמעותית בקרב אלו שנטלו פרוקסטין בהשוואה לחולים שקיבלו sertraline או fluoxetine.

תווית המוצר של Paxil מזהירה את המשתמשים שהתרופה עלולה להגביר את הסיכון לחשיבה והתנהגות אובדנית בקרב ילדים, מתבגרים ומבוגרים צעירים בהתבסס על מחקרים קצרי טווח של התרופה בהפרעה דיכאונית גדולה והפרעות פסיכיאטריות אחרות. מחקרים קצרי טווח מראים כי סיכון זה אינו עולה בקרב אנשים מעל גיל 24 וכי הסיכון מופחת בקרב מבוגרים 65 שנים ומעלה. האזהרה גם קובע שאתה צריך לאזן את הסיכון של התאבדות עם הצורך הקליני של התרופה לפני שתחליט על נטילת המוצר. הרופא שלך צריך לכתוב מרשם לתרופה כדי שתוכל לקחת אותו.

להיות מודעים לתופעות לוואי אפשריות של ירידה במשקל או עלייה במשקל אם אתה prescribed Paxil לטיפול בדיכאון או הפרעת חרדה. Paxil עלול לגרום לירידה בתיאבון, בחילה ושלשולים, אשר יכול לתרום לירידה במשקל. דיכאון הוא גורם סיכון חשוב לעלייה במשקל הגוף, על פי מחקר של גרגור האסלר, M., שפורסם ב “השמנה מחקר” בשנת 2005 וטיפול בדיכאון יכול לגרום לירידה במשקל. עם זאת, לאבד משקל רב מדי יכול להיות מטריד מבחינה קלינית. התייעץ עם הרופא שלך אם אתה נתקל שינויים פתאומיים או קיצוניים במשקל.

זיהוי

שינויים במשקל

אַזהָרָה

שיקולים