כאבים ברגליים וכאב

מצבים שונים וחולים יכולים לתרום כאבים ברגליים וכאב. כאב ברגליים עשוי להשפיע על אזור קטן, ספציפי או להקרין לתחומים שונים. בעוד שרוב כאבי הרגל אינם נובעים ממצבים חמורים, אתה צריך לראות רופא אם אתה חווה כאבי רגליים מתמשכים או חמורים.

גורם ל

התכווצויות שרירים הן חלק מהגורמים הנפוצים ביותר לכאב ברגליים, על פי המכונים הלאומיים לבריאות. התייבשות, שימוש יתר, מיקומים עומדים, רמות נמוכות של סידן, נתרן, מגנזיום או אשלגן בדם עלולים לגרום להתכווצויות שרירים. תרופות מסוימות, כולל משתנים ותרופות להורדת כולסטרול, יכולות גם הן לתרום להתכווצויות: פגיעה, כמו גיד, גיד מודלק, רצועות קרועות, משמידי חזה או צלקות של שוקה, עלולים לגרום לכאב ברגליים הנעים בין מתון לחמור. כאב משותף בברך ובירך מפציעה או מפרקים הוא גורם שכיח נוסף לכאב ברגליים, במיוחד אצל קשישים. עצבים מכווצים, במיוחד עצב השיקוף העובר מן הגב התחתון לרגל, עלולים לגרום לכאבים ברגליים חריפות או כרוניות, קרישי דם, נזק עצבי ודליות ורידים עלולים גם הם לגרום לכאב ברגליים. קרישי דם ברגליים יכול להוביל למצב המכונה פקקת ורידים עמוק. פקקת ורידים עמוקים יכולה להיות קטלנית אם לא מטופלים. הקריש יכול לנסוע לריאות או לאיברים מרכזיים אחרים. סרטן עצם וגידולים שפירים הם נדירים אך יכולים לתרום כאבים ברגליים וכאב.

דאגה עצמית

אתה יכול לעיתים קרובות לטפל בכאב הרגל קלה מפציעה קלה או מצבים כרוניים, כגון דלקת פרקים, בבית. הרמת הרגל שלך יכולה לעזור להקל על הנפיחות והנחה בדרך כלל לעזור לכאב לשכך. להחיל קרח חבלות קלות ופציעות כדי לעזור להקל על כאב ודלקת במשך 15 דקות בכל פעם לפחות ארבע פעמים ביום, ממליץ על מכוני הבריאות הלאומיים. : ניתן ללבוש צינור תמיכה או תחבושות אלסטיות כדי להקל על הכאב הנגרם על ידי דליות ורידים. משככי כאבים ללא מרשם, כגון acetaminophen ואספירין, יכולים לעזור להקל על כאב קל עד בינוני.

אִבחוּן

הרופאים משתמשים במספר בדיקות אבחון שונות כדי לקבוע את הגורם לכאב ברגליים. אם נפצעת הרגל שלך, הרופא שלך צפוי להזמין צילומי רנטגן ואולי MRI. Ultrasounds לעזור לזהות קרישי דם arteriograms לעזור לרופאים לבדוק את זרימת הדם ברגל שלך על ידי לקיחת תמונות רנטגן לאחר הזרקת צבע לתוך הרגל שלך. במקרים נדירים שבהם רופא חושד בגידול עצם, הוא עשוי להזמין סריקה של עצם או ביופסיה של עצם.

טיפול רפואי

טיפול רפואי לכאב ברגליים תלוי במקור הכאב. פציעות עשוי לדרוש הליהוק, סף הרגל או אפילו ניתוח במקרים קיצוניים. תרופות נוגדות מרשם ותרופה הנקראת warfarin שכיחות לטיפול ב פקקת ורידים עמוקים; קרישי דם גדולים עשויים לדרוש הסרה כירורגית. הרופא שלך עשוי להסיר דליות הגורמות כאב חמור או זרימת דם ירודה עם הליך כירורגי המכונה הפשטת וריד. משככי כאבים מרשם יכולים לעזור להקל על כאב הרגל בטווח הקצר, אם כי עדיף להימנע מהם לשימוש לטווח ארוך בשל הסיכון של תלות ותופעות לוואי.

מְנִיעָה

אתה לא תמיד יכול למנוע כאב ברגל, במיוחד כאב עקב פגיעה. לשתות הרבה נוזלים ולאכול דיאטה מזינה כדי למנוע התייבשות ורמות מזין נמוכות. הימנע אלכוהול וטבק כדי להפחית את הסיכון שלך נזק עצבי. להתחמם להתקרר כראוי בעת פעילות גופנית כדי למנוע זני שרירים עקב שימוש יתר. מתיחה שרירי הרגליים באופן קבוע יכול לעזור למנוע התכווצויות.