מידע תזונתי על קמח מאסה מול תירס שלם

מסה הוא סוג של קמח תירס המשמש להכנת בצק עבור tamales ו empanadas. זה נעשה על ידי השריית ליבת התירס כולו במי סידן עשיר סיד, אשר מסייע להסיר את העור החיצוני, ולאחר מכן ייבוש ו הארקה את שאר. כקמח הקרקע, מאסה הוא מקור מרוכז יותר של קלוריות מאשר התירס כולו ומקור טוב יותר של סידן. השוואת התזונה של שני יכול לעזור לך לקבוע את היתרונות הבריאותיים של כל אחד.

קלוריות

כאשר משווים את אותו גודל מנה, קמח מאסה הוא גבוה משמעותית קלוריות מאשר התירס כולו. מנה של 1 קמח של קמח מאסה מכיל 416 קלוריות, בעוד באותו גודל המשרתים של תירס שלם מכיל 132 קלוריות. אתה לא צפוי לצרוך 1 כוס של מאסה בישיבה אחת, עם זאת. כוס אחת של קמח מאסה עושה שמונה עד תשע טורטיות תירס.

פחמימות וסיבים

קמח מאסה הוא גם הרבה יותר גבוה בפחמימות וסיבים מאשר התירס כולו. מנה 1 כוס של מאסה מכיל 87 גרם של פחמימות ו 7.3 גרם של סיבים, בעוד התירס כולו מכילים 29 גרם של פחמימות ו 4.2 גרם של סיבים. הן פחמימות וסיבים בשני סוגי תירס לעשות תוספת בריאה לתזונה. פחמימות מספקות אנרגיה, בעוד הסיבים מסייעים לשלוט בתיאבון ולמנוע עצירות.

חלבון ושומן

קמח מאסה הוא גם מקור מרוכז יותר של חלבון ושומן. מנה של 1 גרם קמח מכיל 11 גרם של חלבון ו -4.4 גרם של שומן, ואת התירס כולו 5 גרם חלבון ו -1.8 גרם של שומן. החלבון הן במאסה והן בתירס כולו אינו מספק לגוף את כל חומצות האמינו החיוניות, ולכן הוא אינו מקור שלם של חלבון. רוב השומן בשני מוצרי התירס מגיעים משילוב של שומנים חד בלתי רוויים ושומנים רב בלתי רוויים.

ויטמינים ומינרלים

תוכן ויטמין ומינרלים של שני תירס מוצרים שונים. בעוד masa הוא מקור מרוכז יותר של רוב החומרים המזינים, התירס כולו הוא מקור טוב יותר של ויטמין C. 1-מנה של קמח מאסה מכיל 155 מיליגרם של סידן, 8.54 מיליגרם של ברזל, 2.05 מיליגרם של אבץ, אפס מיליגרם של ויטמין C ו- 238 מיקרוגרם של חומצה פולית. באותו גודל מנה של תירס שלם מכיל 3 מיליגרם של סידן, 0.8 מיליגרם של ברזל, 0.69 מיליגרם של אבץ, 10.5 מיליגרם של ויטמין C ו 71 מיקרוגרם של חומצה פולית.