לאחר ניתוח הברכיים

ניתוח הלהקה הברכיים היא אפשרות ירידה במשקל עבור אנשים שמנים ויש להם קושי לאבד משקל בדרכים קונבנציונליות. בעוד הלהקה בנד לא יכול להיות חסרים תזונתיים כמו מעקף קיבה מאז שום חלק של הבטן הוא הוסר, Lap Band עדיין יש דרישות תזונתיים מסוימים כדי לשמור על בריאות חולים. חולים בריאטריים, או מטופלים שיש להם Lap Band או מעקף קיבה, יש לפקח בזהירות על מנת להבטיח את הצרכים התזונתיים הם נפגשו. חלבון הוא גורם מזין מרכזי בצמיחה ופיתוח. מאז קלוריות מוגבלות לאחר ניתוח Lap Band, חיוני כי המטופלים לעבוד על מנת להבטיח תזונה מאוזנת היטב עם חלבון הולם.

על ניתוח הברכיים

ניתוח הלהקה הברכיים היא הליך כירורגי המשמש להפוך את הבטן קטן יותר לסייע לירידה במשקל עבור אנשים שמנים. לאחר להקה קטנה הוצב סביב החלק העליון של הבטן, כמות המזון שניתן לצרוך הוא מופחת במידה ניכרת. זה עוזר להפחית קלוריות ולקדם ירידה במשקל. כאשר כל אדם יש ניתוח, הצרכים חלבון מוגברת כדי לקדם ריפוי ושיקום של התאים. A Lap Band החולה צריך חלבון לריפוי, אלא גם את תחושת משופרת של השובע כי חלבון יכול לספק.

על חלבון

חלבון הוא חומר מזין מפתח בגוף האדם. כל תא בגוף מכיל חלבון. הגוף צריך אספקה ​​קבועה של חלבון בכל יום כדי לעזור לתקן ולבנות מחדש. ללא צריכת חלבון מספקת, אנשים עשויים לראות אובדן מוגבר מסת השריר, כוח סיבולת.

חלבון דרישות עבור הלהקה הלהקה

אדם טיפוסי דורש כ 0.8 גרם ל 1.0 גרם / חלבון ק”ג כדי לשמור על הבריאות. זה שווה ערך ל 20 עד 25 אחוזים של דיאטה טיפוסית. עבור חולים שיש להם ניתוח Lap Band, כי אחוז עולה על 30 אחוז לפחות של הדיאטה. בעוד דרישת החלבון עדיין נשארת סביב 1.0 גרם / ק”ג, חולי לאפ בנד צורכים לא יותר מ -800 עד 1,000 קלוריות ליום. מאז סך הקלוריות הנצרכות מצטמצמות, אבל הצרכים חלבון לא להגדיל, את אחוז הקלוריות הנצרכת מחלבון הופך להיות גבוה יותר מאשר בתזונה טיפוסית. חולי Lap Band בדרך כלל צורכים לפחות 60 עד 80 גרם של חלבון ליום, תלוי במשקל שלהם.

מקורות חלבון

חלבון מגיע ממגוון מקורות, אך המקור העיקרי של חלבון הוא מוצרי בשר. רוב מוצרים בעלי חיים מכילים לפחות 7 גרם של חלבון לאונקיה וכך רוב האנשים עומדים בדרישות שלהם עבור היום שלהם. מקורות בעלי חיים אינם מוגבלים בשר בקר ועוף אלא גם דגים, פירות ים, ביצים וכל מוצרי חלב. חלבון ניתן למצוא גם שאינם בעלי חיים מקורות. מזון כמו שעועית, קטניות, טופו, אגוזים, זרעים ומוצרי סויה יכול להיות גם מקורות גדולים של חלבון. על ידי שילוב של מגוון של מקורות חלבון, אדם יכול להשיג צריכת חלבון נאותה.

השגת מטרות חלבון

רוב האוכלוסייה אין בעיה להשיג את דרישות החלבון שלהם, אבל פעם אדם היה הליך bariatric כגון Lap Band, השגת דרישות חלבון הופך להיות קשה יותר עקב קושי רב לעכל מקורות מסוימים של חלבון. על ידי בחירת מקורות שונים של חלבון ולהכין את זה בצורה קלה יותר לעיכול דרכים, חוליית Lap Band להגיע המטרות שלהם חלבון. שימוש בתוספי חלבון כגון שייקים חלבון, אבקת חלבון וברים חלבון היא אחת ההצעות הראשונות עבור חולים bariatric. פריטים אלה קל יותר לעכל ולספק כמות גדולה של חלבון ללא הרבה קלוריות. המטופלים יכולים גם לבחור את מקורות הבשר שהם קרקעיים או משומרים, כגון טונה, עוף ובשר טחון או הודו. מזון חלב יכול בקלות להוסיף לתוכנית ארוחה של המטופל בנוסף לפריטים מזון כמו שעועית, קטניות טופו ומוצרי סויה כדי לענות על דרישות החלבון של המטופל.