יתרונות פיזיים של ריצה קלה

תרגיל מתון בעוצמה במשך 30 דקות או יותר ברוב ימי השבוע יכול למעשה להפחית את הסיכונים שלך לפתח מחלת לב, סרטן והשמנת יתר. עבור רוב האנשים, הליכה וריצה הן צורות יעילות ונוחות של פעילות גופנית לב וכלי דם. ג’וגינג, שהוא איפשהו בין שתי הפעילויות הללו, מציע מספר יתרונות בריאותיים גם כן.

בית הספר לרפואה של הרווארד אומר כי חצי שעה של שגרת הליכה ריצה שגרת יכול לעזור 125 lb. אדם לשרוף 180 קלוריות. לשם השוואה, ריצה של 5 קמ”ש תשרף 240 קלוריות. בהתחשב בעובדה כי ריצה אינה תובענית כמו ריצה, היתרונות להפחתת משקל הם משמעותיים. ג’וגינג יכול להיות גם תוכנית אימון מושלמת עבור אנשים שרוצים להתקדם במהירות ריצה מהירה.

ריצה היא פעילות נושאת משקל המסייעת לשפר את צפיפות העצם ואת כוחה. מחקר שנערך ב -2001 על ידי המכון הלאומי לבריאות ותזונה סקר מצא כי גברים רצים היו עצמות חזקות יותר מאשר אלה שהיו לא פעילים פיזית. התרגיל הוא כל כך מועיל כי השתתפות בו לעתים רחוקות כמו פעם בחודש גם משפר מסת העצם.

בניגוד לאמונה הרווחת, ריצה יכולה למעשה להיות מועילה לאנשים עם דלקת מפרקים שגרונית, אומר קרן דלקת פרקים. התרגיל משפר כוח, רווחה נפשית ויכולת לבצע פעילויות יומיות. ריצה עשויה גם להדוף osteoarthritis ו אוסטאופורוזיס, כי זה עוזר לך לשלוט על המשקל שלך ומחזק את העצמות ואת השרירים סביב המפרקים. אנשים עם דלקת פרקים חייבים להתייעץ עם הרופאים שלהם לפני לקיחת כל פעילות גופנית ולמנוע הפעלת המפרקים כי הם נפוחים או כואבים.

ריצה עוזר לך לשלוט על לחץ הדם, רמות הסוכר בדם ואת רמות הכולסטרול. זה יכול לעזור להפחית את הסיכון למחלות לב ושבץ. על פי המועצה האמריקאית על פעילות גופנית, רצים נוטים פחות לקחת או להמשיך לעשן, אשר יכול להוביל שורה של מחלות אחרות. ריצה גם משפר את מצב הרוח שלך ומקטין את תחושת הדיכאון, חרדה ומתח.

הרזיה ושליטה

עצמות חזקות יותר

מניעה וניהול בעיות משותפות

שיפור בריאות הלב וכלי הדם