איך לטפל בגרד בנרתיק ונפיחות

רוב הנשים לחוות גירוי בנרתיק או זיהום בשלב מסוים. הסימפטומים כוללים גירוד, נפיחות, כאב ואדמומיות. אתה עלול גם לחוות דימום מתון, פריקה יוצאת דופן וכאב בעת השתנה או קיום יחסי מין. ככל שתאפשר גירוי בנרתיק ונפיחות על מנת להתמיד, יותר לא נוח תקבל. חשוב לטפל בסימפטומים אלה ברגע שהם מתחילים.

ראה את הרופא שלך. גירוד בנרתיק ונפיחות יכול להיגרם על ידי כמה דברים, כולל זיהום שמרים, זיהום חיידקי, מחלות transmissible מינית או בעיות ההורמון. חשוב לזהות מה גורם הסימפטומים שלך, כך שתוכל לטפל בהם כראוי.

קח תרופות כפי שנקבעו או מומלץ על ידי הרופא שלך. ייתכן שתצטרך תרופות אנטי פטרייתי עבור זיהום שמרים. זה יכול להיות נרתיק נרתיק או תרופות דרך הפה. גלולה אנטיביוטית או שמנת מסומן עבור זיהום חיידקי וכמה מחלות transmissible מינית. טיפול הורמונלי יכול לעזור גירוד בנרתיק ונפיחות כי נגרמת על ידי חוסר ההורמון.

הימנע ממקורות של גירוי בזמן שאתה ריפוי. נסו לא לקבל סבון באזור. השתמש אבקת כביסה ללא ריח. אין לגרד אם אתה יכול לעזור לו. כל אלה יגרמו לרקמות עדינות נוספות ולהאריך ריפוי. גירוד יכול גם לגרום לך רגישים זיהום משני. הימנעות ממשגל מיני עד שתירפא לחלוטין.

השתמש דחיסה מגניב כדי להפחית נפיחות וגירוד. זה עשוי לעזור לשטוף עם מים פושרים לאחר השימוש בחדר האמבטיה הימנעות נייר טואלט. שינה ללא תחתית אם אפשר לאפשר לאוויר להסתובב באזור הנרתיק.

מנע דלקת חוזרת או גירוי. הימנע אמבטיות בועה וסבונים קשים. אין להשתמש בטמפונים או כריות מבושמים, שכן אלה יכולים ליצור תגובה אלרגית או רגישה. ללבוש רק כותנה תחתונים, אשר לא ללכוד חום ולחות. השתמש תמיד בקונדומים אם אינך נמצא במערכת יחסים מונוגמית, כדי להימנע ממחלה המועברת מינית.