תרופות טבעיות לחוסר ויטמין D

למעלה מ -40% מכל המבוגרים בארה”ב חסרים ויטמין D נאות ב -2006, על פי סקר הבריאות הלאומי ותזונה. בשנת 2010, המכון הרפואי הגדילה את קצבאות התזונה המומלצות עבור ויטמין D מ 400-600 יחידות בינלאומיות ליום עבור רוב המבוגרים 800 יחידות בינלאומיות ליום עבור אנשים מעל גיל 70. הדרך הטובה ביותר להגדיל את רמת ויטמין D בגוף שלך היא דרך חשיפה לשמש, אבל אתה יכול גם לקבל ויטמין D מזונות מסוימים או ספקים.

לספוג את אור השמש

ויטמין D קיים בשתי צורות: ergocalciferol, או D-2, ו cholecalciferol, או D-3. העור שלך מייצר ויטמין D-3 כאשר נחשף לקרינה אולטרה סגולה מהשמש. חשיפה של הידיים, הרגליים או הגב למשך 5 עד 30 דקות בין השעות 10:00 ל -13: 00. פעמיים בשבוע מומלץ להשיג רמות נאותות. עור כהה יותר, גיל מתקדם ושימוש במסנן קרינה מפחיתים את יכולתו של העור לסנתז ויטמין D. בנוסף, קווי הרוחב, העונה והשעה של היום משפיעים מאוד על כמות ויטמין D העור שלך יכול לייצר מחשיפה לשמש. ברוב ארצות הברית, מעט מאוד ויטמין D הוא מסונתז בעור במהלך חודשי החורף.

מזונות טבעי גבוה ויטמין D

ויטמין D, בצורה של D-2 ו- D-3, נמצא באופן טבעי במזונות מסוימים. מקורות המזון הטבעיים הטובים ביותר של ויטמין D הם דגים שמנים, כולל מקרל, הליבוט, סלמון, טונה ודג טרוטה. שמן כבד בקלה הוא מקור מצוין, המספק 1,360 יחידות בינלאומיות של ויטמין D ב 1 כף. פטריות, כולל maitake ו portobella, הם מקורות טובים של ויטמין D, במיוחד כאשר הם נחשפו לאור אולטרה סגול. ביצים חלמונים וגבינה גם לספק כמויות קטנות של ויטמין.

מזונות מועשרים בויטמין D

כאשר מזון מבוצר, ויטמינים או מינרלים שלא היו במקור במזון מתווספים אליו כדי לעשות את זה יותר מזין. בגלל כל כך מעט מאכלים מכילים באופן טבעי ויטמין D, רבים מבוצרים כדי לעזור לצרכנים לקבל יותר של ויטמין חיוני זה. מזונות מועשרים לעיתים קרובות עם ויטמין D כוללים חלב, יוגורט, מיץ תפוזים, דגנים, לחם ומוצרי סויה, כולל טופו וחלב סויה. בדוק תוויות תזונה כדי לקבוע אם המאכלים שאתם אוכלים מבוצרים וכמה ויטמין D הם מספקים.

תוספי תזונה

ויטמין D זמין כתוסף תזונה בצורת ויטמינים D-2 ו- D-3. בעוד שתי צורות אלה נחשבים בדרך כלל כמו שווה ערך, הראיות עולה כי במינונים גבוהים ויטמין D-2 עשוי להיות חזק יותר מאשר D-3. אם אתה חסר ויטמין D, הרופא שלך עשוי להמליץ ​​על העלאת קצבאות התזונתי המומלץ עד רמות הדם שלך לחזור נורמלי. אין לחרוג מהצריכה הרביעית של 4,000 יחידות בינלאומיות ליום עבור אנשים מעל גיל 9, אלא אם כן הורה לעשות זאת על ידי הרופא.