תרגילי תנועתיות נמוכה

תנועתיות מתייחסת ליכולת של הזרע לשחות ללא סיוע בחיקו הסופי של המירוץ אל הביצה. אם הזרע שלך חסר את היכולת להפוך את הזנבות שלהם להתנועע קדימה, יהיה לך קשיים להרות ילד. אורח חיים בריא, כולל פעילות גופנית סדירה, יכול לעזור להגדיל את תנועתיות הזרע. תרגיל מוגזם יהפוך את איכות הזרע גרועה יותר, כה בולטת האיזון הנכון הוא המפתח.

איך תרגיל עוזר

תרגיל מקנה יתרונות רבים על איכות הזרע שלך ואת התנועה. זה עוזר לך להגיע למשקל בריא. עודף משקל מגביר את הסיכון לבעיות זרע ואי פוריות הגבר. פעילות גופנית גם מסייעת להפחית את הלחץ. מתח מפריע למערכות ההורמונליות שלך, במיוחד ייצור הטסטוסטרון, אשר משפיע ישירות על הזרע שלך. לבסוף, פעילות גופנית עושה שיפורים הבריאות הכללית שלך, כולל בריאות הלב שלך בריאות מערכת הרבייה. כמה תרופות המשמשות לטיפול במצבים רפואיים כגון לחץ דם גבוה או מחלות מעי דלקתיות עלולות להשפיע על הזרע. פעילות גופנית מסייעת להפחית את הסיכון של מחלות כרוניות אלה.

איך התרגיל כואב

מחקר שפורסם ב -2009 בעיתון “אנדוקרינולוגיה” מצא כי פעילות גופנית אינטנסיבית גרמה לליקויים משמעותיים בזרע, כולל הורדת תנועתיות, תפוקה ואיכות. פעילות גופנית מגדילה את טמפרטורת הגוף הליבה, אשר עלולה להזיק הזרע ולהפריע ייצור זרע בריא. מחקר שפורסם על ידי המרכז לפוריות האוקיינוס ​​השקט קשרו תרגיל אינטנסיבי עם הורמון luteinizing הורמון טסטוסטרון, שני הורמונים הדרושים לייצור זרע בריא. רמות ההורמון של ספורטאים תחרותיים נמצאו לחזור לנורמלי לאחר הפסקת האימונים, כך סביר להניח שאתה יכול לתקן את הנזק נעשה על ידי תרגיל מאומץ אם אתה בקנה מידה בחזרה את התוכנית שלך.

תרגילים טובים

עוצמת בינונית היא המפתח כאשר אתה מנסה להרות. אם אתה מתקרב לזה כמו אימון לאולימפיאדה, אתה תעשה את הבעיה יותר גרוע. בחר תרגיל כמו הליכה מהירה, ריצה, שחייה או ריצה ולעשות את זה במשך 30 דקות, שלושה עד חמישה ימים מתוך השבוע. כמות זו של פעילות גופנית אינה צפויה להשפיע על ייצור הזרע, אפילו ברמה העליונה של קצב הלב המרבי. אם אתה רוכב, בחר במושב שאינו מפעיל לחץ על שק האשכים, או שאתה עלול להזיק לעצבים המשפיעים על ייצור הזרע.

שינויים בסגנון חיים קשורים

תרגיל לבד לא לגמרי להפוך את תנועת הזרע סביב. אתה צריך לאכול תזונה בריאה הכוללת מזונות עשירים אבץ, סלניום, חומצה פולית ונוגדי חמצון. לאכול הרבה פירות, ירקות ודגנים מלאים. אלה מסייעים להילחם זרע נזק מערכת הרבייה חשובים לייצור זרע בריא. הימנע רעלים, אשר משפיעים ישירות על הזרע הרגיש שלך. צא עישון, להימנע עשן פסיבי לשתות לא יותר מאשר אחד או שניים משקאות אלכוהוליים ליום. הימנע טיפול בחומרי הדברה, כימיקלים גינון ושיפור הביתה כימיקלים כגון ממיסים, מייעצת MayoClinic.com.