חיוביים & שליליות של קיקבוקסינג

קיקבוקסינג משלב את האגרופים המהירים של אגרוף עם טכניקות בועטות של אמנויות לחימה מזרחיות כמו קראטה. תלוי אם אתה המחקר kickboxing בבית חדר כושר או סטודיו אומנויות לחימה, זה יכול לנוע בעוצמה מתוך אמון אירובי נמרץ כדי תחרותי ספורט תחרותי הארדקור. בין אם אתה הולך על מיזוג פיזי מדהים או שאתה רוצה להילחם, אימון עם מדריך מנוסה יכול לעזור לך למנוע פגיעה. התייעץ עם הרופא שלך לפני שתתחיל אימון kickboxing.

הִיסטוֹרִיָה

קיקבוקסינג יש שורשים עמוקים בתאילנד. יש ספקולציות כי האמנות העתיקה של kickboxing המכונה Muay תאילנדית שמקורה בשדה הקרב לפני המתפתחת במשך מאות שנים להפוך את הספורט הוא היום. Kickboxing במערב מקורה כתגובה לכללי תחרויות קראטה – במיוחד אלה הדורשים מהמשתתפים להימנע ממכות מגע מלאות ובעיטות. בשנות ה -70 החליטו מתרגלי הקראטה האמריקאים להקים את WAKO, ארגון World All Style Karate, אשר שינה את שמו לאגודה העולמית לארגוני קיקבוקסינג, על פי מדריך הקיקבוקסי אדי אדי, מחבר הספר “Kickboxing: The Essential Guide Mastering the אמנות “. במשך הזמן, הספורט משולב כללי בטיחות ובגדים מגן, על פי אתר האינטרנט Kickboxing.com. כמו ספורט תחרותי, קיקבוקסינג נכון למוצא שלה יכול להיות מסוכן יחסית, אבל זה מציע אימון גופני מעולה.

חדשנות

קיקבוקסינג נכנס לתודעה הפופולרית כאימון אירובי בשנות ה -90, כאשר אומנויות לחימה של גורואים כמו בילי בלאנקס הציגו תוכניות אימון הכוללות בעיטות וחבטות בזמן למוסיקה. אם אתה לוקח kickboxing בבית הכושר המקומי שלך, זה המהיר, אימון אנרגטי הוא הטופס אתה צפוי להיתקל. שים לב, עם זאת, כי סוג זה של קיקבוקסינג אינו מציע הרבה במונחים של הגנה עצמית, אומר במשקל בינוני אלוף ביל וואלאס, כותב בגיליון אוגוסט 1999 של “חגורה שחורה” מגזין. פציעות משותפות גם יותר סביר אם אתה לא מבין איך לבצע כראוי אגרופים ובעיטות, טוען וולאס.

חיוביים

קיקבוקסינג הוא הסתגל – אתה יכול להתאמן פחות או יותר באופן אינטנסיבי לפגוש את הכושר שלך ואת מטרות אומנויות לחימה, על פי גורו כושר קארון Karter ו אלוף לחימה Ultimate גאי מזגר בספרו “המדריך השלם אידיוט כדי קיקבוקסינג”. אם אתה רוצה להילחם , להצטרף למועדון אומנויות לחימה המציעה הדרכה קיקבוקסינג ומלמד אותך איך לסובב. אם אתה מחפש שחרור מתח או מנסה לבנות גוף טוב יותר, מדריך טוב kickboxing יכול לעזור לך, ייעוץ Karter ו Mezger.

שליליים

כמו אמנויות לחימה תחרותי ללכת, קיקבוקסינג יכול להיות אכזרי במיוחד. קיקבוקסרים תחרותיים סובלים ממספר גדול יותר של פציעות בפנים מאשר אלו שהשתתפו באגרוף, tae kwon או איגרוף תאילנדי, על פי מאמר שפורסם ב “Journal of Emergency, Trauma and Shock” מאת Gholamreza Shirani ועמיתיו באוניברסיטת טהרן למדעי הרפואה ואת אוניברסיטת בקיאטאללה למדעי הרפואה בטהראן. שבעים ושלושה אחוז מהקוקבוקסים במחקר חוו שברים בפנים. מחברי המחקר ציינו כי לוחמים מקצועיים נפצעו יותר מחובבים.

שיקולים

אימון קיקבוקסינג הוא מעולה לפיתוח מהירות, כוח לב וכלי דם. אם אתה רוצה להסתכן עם סיכון קטן יותר של פגיעה, לרדוף אמנות לחימה תחרותי עם תקנות בטיחות חזקות יותר מאשר קיקבוקסינג. בטורניר קראטה טיפוסי, המשתתפים חייבים למשוך אגרופים ובעיטות. המטרה היא באמצעות טכניקה נכונה כדי לצבור נקודות, ולא באמצעות כוח פיזי טהור. בעוד שאתה יכול לזכות בניצחון על היריב שלך, טורנירים מסורתיים של אומנויות לחימה מזמינים אותך לקבל שליטה על עצמך, אומר הירוקאזו קאנאזאווה, נשיא הפדרציה הבינלאומית של קראטה-דו בשטוקאן, בספרו “טכניקות לחימה של קראטה: הקומיט השלם”.