הכליות והגב שלי נפגעו לאחר האימון

לעיתים קרובות רבים מבלבלים כאבי כליות וכאבי גב לאחר פעילות גופנית. בדרך כלל, אתה תרגיש כאב וכאב עקב השרירים של הגב מתכווץ להיות עובד. עם זאת, ישנם מקרים בהם הכאב עשוי להצביע על מצב חמור יותר. הבדל אחד הוא סוג הכאב. כאב גב הוא משעמם ופתאומי בעוד כאב בכליות מגיע לעתים קרובות בגלים ויכול להיות מלווה תסמינים אחרים, כגון חום וכאב במהלך השתנה.

הכאב המצביע על בעיות בכליות הוא הרגיש בדרך כלל בגב התחתון אל החלק הימני והשמאלי של עמוד השדרה. אתה יכול גם להרגיש כאב מעל הירכיים שלך. חולים רבים מתארים את הכאב כחמור ומתרחש בגלים. הכאב מתעכב בעקבות תרגילים כגון כיפוף הצד ואת bends הקדמי. כאשר אתה מרגיש את זה סוג של כאב, אתה עלול להיות סובל זיהום כליות או מצב אחר הקשורים כליות, כולל אבנים בכליות.

מתח שריר ופציעה בגב יכול להיות מתמשכת במהלך פעילות גופנית כאשר אתה overextend או overstretch את השריר – למשל, בעוד פתאום פיתול פלג גוף עליון שלך בספורט כגון כדורסל או כדורגל. חלק מהכאב בגב ההתעמלות עלול להימשך ימים ספורים בלבד, בעוד שחלקם עשויים להיות כרוניים, חוזרים שוב ושוב או משתהים במשך שבועות או חודשים. שריר עשוי להיות מתוח רק, אבל אתה יכול גם לקרוע שריר על ידי הרמת משקולות כבדים מאוד או ביצוע הרמת משקולות תרגילים במצב גרוע.

כאב בכליות או בגב הוא הרגיש בדרך כלל כאשר העצבים באזור הם צבט או מרגיש לחץ. כאשר העצבים ניזוקו או נפצעו, אתה תרגיש כאב, אי נוחות, קהות ותחושות עקצוץ. ייתכן גם ניסיון טווח מוגבל של תנועה או את הגב התחתון עשוי להיות כואב במשך כמה ימים. דחיסה בעמוד השדרה עלולה לפגוע בעצבים, ובכך לגרום כאב ואי נוחות. הימנעו מכל תרגיל שגורם לגב הכאב להיות גרוע יותר.

מיד לחפש טיפול רפואי אם אתה מרגיש קהות או חולשה באחת או בשתי הרגליים או ניסיון הכאב זז למטה רגל אחת מתחת לברך. גם לחפש אם אתה מרגיש כאב בגב זמן קצר לאחר נפילה או אם אתה חווה כאבי גב יחד עם תסמינים דמויי שפעת. אם הכאב בגב הוא נסבל אבל נמשכת יותר משישה שבועות, להתייעץ עם רופא. אם יש לך צילומי רנטגן או תמונה שצולמה, גידול עלול להתגלות בעמוד השדרה או בכליות.

בעיות בכליות

מתח שריר

תנאים עצביים

סימנים לשעת חירום