בחילה אחרי הארוחות

בחילה ניתן לייחס למגוון סיבות. גם מחלה פיזית וגם מתח פסיכולוגי יכולים להיות עבריינים של סימפטום מטריד זה. אבל אם אתה חווה את זה לאחר אכילה, רשימת האפשרויות מצטמצם. בחילה היא לא תמיד סימן למשהו רציני, אבל עדיף לבדוק עם הרופא אם אתה ממשיך לחוות את זה וכל סימפטומים נלווים אחרים.

בחילות והקאות קשורות לבעיות בכיס המרה. בחילה לאחר אכילה קשורה ספציפית cholecystitis כרונית, או מחלת כיס כרונית. אתה עלול גם לחוות אי נוחות בבטן, גז ושלשולים. Cholecytitis אקוטי כרוך דלקת של כיס המרה, עם אבני מרה להיות הגורם ב 90 אחוז מהמקרים, MedlinePlus דוחות. עם הזמן, ההתקפות החריפות האלה גורמות להתכווצות ועיבוי של כיס המרה, ומשפיעות על יכולתן לתפקד כראוי.

מחלת ריפלוקס קיבה, הידועה יותר בשם GERD, היא סיבה אפשרית נוספת מדוע אתה חווה בחילה לאחר הארוחות. GERD הוא מצב שבו מזון או נוזלים נצרך בבטן נע בחזרה אל הוושט. בגלל חומצת הקיבה הנלווה, אירוע זה יכול לגרום לתסמינים חזקים. מלבד בחילה, תסמינים אחרים כמו צרבת, כאב גרון ושיעול עלול להתרחש. בנוסף, זה עלול לגרום טעם חומצי בפה. שוכב לאחר אכילה יכול להחריף את reflux. מזונות שיכולים לעורר GERD כוללים עגבניות, מוצרי הדר, מזונות שומניים, בצל, שוקולד ומיני.

Foodborne המחלה היא בעיה רפואית רצינית המשפיעים על מיליוני אנשים בארצות הברית מדי שנה. כ -5,000 אמריקאים מתים מדי שנה כתוצאה מהמחלה, המרכזים לבקרת מחלות ומניעתן. מזון שלא מבושל כראוי גורם מחלה. צריכת מזון אשר נותר ללא קירור במשך יותר משעתיים יכול גם להוביל לצמיחה חיידקים ניכר. תסמינים כולל בחילות, הקאות, חום ושלשולים שכיחים. השפעות אלו עשויות להתחיל בעוד 30 דקות עד מספר ימים לאחר צריכת המזון המזוהם.

כל התנאים האלה עשויים לדרוש טיפול רפואי מהרופא שלך. מחלת כיס המרה בדרך כלל דורש ניתוח כדי להסיר את האיבר. למרות מקרים קלים עשויים לפתור בעצמם, מחלת מזון חמורה מחייב אשפוז. קבל עזרה רפואית מיידית אם יש לך בחילות מתמשכת, שלשולים מדממים, חום גבוה והקאות ממושכות. אם אתה חושד שה- GERD הוא הגורם לבחילה שלך, עליך להיוועץ ברופא כאשר הסימפטומים נמשכים יותר משבועיים. הטיפול ב- GERD כולל שינויים באורח החיים, כולל הימנעות ממזונות מעוררים ומניעת משקל עודף. הן על מרשם תרופות מרשם עשוי להיות מומלץ לשלוט על ייצור חומצה.

מחלת כרוני כרונית

GERD

הרעלת מזון

טיפול רפואי