סיכונים של נטילת תוספי תזונה

אנשים לוקחים תוספי תזונה כדי לקבל חומרים מזינים חיוניים שעשויים להיות לקוי או חסר דיאטות שלהם. תוספי מזון עשויים להכיל ויטמינים, מינרלים, נוגדי חמצון, חומצות אמינו, חלבונים, פחמימות, שומנים ועשבי תיבול. עם זאת, הם עשויים להיות סיכונים. מחקר על ידי epidemiologists ב Food and Drug Administration ופורסם ב “Journal of the American Diietetic Association” בשנת 2006 מדווח כי יותר מ 13% מהמבוגרים בארצות הברית שלוקחים מולטי ויטמין, multimineral ספקים מדווחים על תופעות לוואי.

שיעור גבוה יותר של אנשים שדיווחו על תגובות שליליות בעת נטילת תוספי תזונה, במיוחד תוספי מולטימינלים מולטי ויטמינים, מקבלות תרופות מרשם או תרופות ללא מרשם המשלימות משתמשים ללא תופעות לוואי. נטילת ספקים המכילים ויטמין A בזמן גם לוקח Accutane, תרופה מרשם המכיל isotretinoin והוא מצוין לטיפול של אקנה פיברוזיס, יכול להגדיל את ההשפעות הרעילות של התרופה. ויטמינים C, E ו- K יכולים להפריע תרופות מדללות דם, כגון warfarin, המשמשים לטיפול ומניעת קרישי דם. תוספי מזון המכילים עשבי תיבול עלולים גם להפריע לתרופות. ג ‘ון סנט wort הוא צמח זה עשוי לעזור לך לשפר את מצב הרוח שלך כאשר בדיכאון. זה יכול גם להוריד את ריכוזי הדם של oxycodone משכך כאבים ולהפחית את היעילות של טיפול בכאב כרונית, על פי מדעני מחקר במחלקה להרדמה בבית החולים אוניברסיטת טורקו בפינלנד ופורסם ב “Journal Journal of Pain” בשנת 2010.

Megadoses של חומרים מזינים יכול לגרום לרעילות כבד וכליות ותגובות שליליות חמורות אחרות שעלולות להיות חמורות. נטילת מיגדוזות של 1,000 מ”ג או יותר של ויטמין B-6, המכונה גם פירידוקסין או פירידוקסאל-פוספט, עלולה לגרום לנוירופתיה או לנזק לתאי עצב, כך עולה ממחקר שנערך במרכז ווגנינגן למדעי המזון בהולנד. ב -2005. Megadoses של ויטמין A יכול לגרום לרעילות, המכונה גם hypervitaminosis A, עם תסמינים הכוללים בחילה, סחרחורת, כאבי ראש, אובדן תיאבון, עור יבש, כאבים במפרקים והגדילה את המים במוח. נטילת יותר מ -2,000 IU של ויטמין D יכולה לגרום לצמא מוגזם, עייפות, עיניים כואבות, כאבי עצמות, הקאות ושלשולים.

זיהום מחומרים מזיקים הוא סיכון גדול של נטילת תוספי תזונה. משרד אחריות הממשלה, זרוע החקירה של הקונגרס, חקר את בטיחות התוספים ומצא כי כמעט כל תוספי צמחים מזוהמים עם מתכות כבדות, כגון כספית, קדמיום ועופרת ו 40 אחוז של תוספי תזונה נבדקו יש שאריות של חומרי הדברה. כמו כן, 25 אחוזים של יותר מ -2,000 תוספי תזונה מ 300 יצרנים חוסר כמויות של חומרים הרשומים על תוויות המוצר ורבים מכילים מתכות כבדות. רעילות ממתכות כבדות הן פוטנציאל לסכנת חיים ועלולות לגרום למומים מולדים אצל נשים בהריון או להיכנס להריון.

מדענים מגלים דברים חדשים על תזונה בכל יום. נטילת תוספי תזונה עשויים להיות בסיכונים בריאותיים עדיין לא גילו. זה בדרך כלל הכי טוב לשמור על צריכת של תוספי בתוך או ליד גבולות שנקבעו על ידי רשויות הבריאות. להתייעץ עם הרופא שלך על מצב הבריאות שלך על נטילת תוספי תזונה.

אינטראקציות בין תרופתיות

Megadoses

נְגִיעוּת

סיכונים לא ידועים