חלבון ולחם מחיטה מלאה

אנשים רבים מאמינים כי בשר ומוצרי חלב הם רק מקורות טובים של חלבון, עם זאת, מזונות אחרים מכילים חלבון גם כן. לחם מחיטה מלאה הוא דוגמה טובה. כאשר אתה בוחר דגנים מלאים, אתה מקבל את החלבון, מינוס השומן הרווי בריא למצוא מקורות בעלי חיים. בחר מקורות חלבון הכוללים סיבים, מינרלים וויטמינים.

חלבון הוא אחד אבני הבניין הדרושים לתזונה בריאה. בית הספר לבריאות הציבור של הרווארד ממליץ למבוגרים לקבל 0.8 גרם חלבון לכל קילוגרם של משקל הגוף. כלומר, מבוגר במשקל 160 ק”ג. צריך 64 גרם של חלבון יומי, או 8 גרם חלבון לכל 20 ק”ג. של משקל. החלבונים השלם הם אלה המספקים את כל חומצות האמינו שאתה צריך לבנות חלבונים אחרים בגוף. דגנים מלאים אינם חלבונים מלאים, כלומר אתה עדיין צריך לצרוך מקורות אחרים של חלבון בתזונה כדי לקבל את כל חומצות האמינו החיוניות. בעוד חלבונים מלאים מגיעים ממקורות בעלי חיים, פולי סויה וקינואה הם המקור היחיד המבוסס על צמחים של חלבונים מלאים.

לחם מחיטה מלאה עשוי גרעינים שלמים, הכוללים את האנדוספרם או את החלק הפנימי של הקרנל, הסובין, שהוא השכבה החיצונית ומספק סיבים, ואת הנבט, שהוא החלק העובר מזין עשיר. לדברי MayoClinic.com, שתי פרוסות לחם מחיטה מלאה מכילים 7.2 גרם חלבון, 3.8 גרם סיבים, 22 גרם פחמימות ו 140 קלוריות. לחם מחיטה מלאה יכול להתבצע מכל סוג של דגנים מלאים כגון חיטה מלאה, שיבולת שועל, שיפון כוסמת.

בשר, עוף ודגים מספקים חלבון. מקורות אחרים כוללים שעועית, קטניות, דגנים ואפילו ירקות. A 6-Oz. סטייק מספק 38 גרם חלבון ו 44 גרם שומן, בעוד 6 עוז. של סלמון יש 34 גרם חלבון ו 18 גרם שומן, ו 1 כוס עדשים יש 18 גרם חלבון 1 גרם שומן, על פי הספר של הרווארד לבריאות הציבור. כוס אחת של חלב מספקת כ 8 גרם חלבון, אם נמוך שומן או כולו. למרות לחם מחיטה מלאה אינו מכיל כמויות גבוהות של חלבון, שומן נמוך סיבים גבוהה להפוך אותו מקור חשוב של חלבון.

יש אנשים שיש להם אלרגיות למזון שימנע מהם לכלול אותם בתזונה שלהם. חלב ומוצרי חלב הם בעיות עבור אנשים עם אי סבילות ללקטוז, גלוטן ומוצרי חיטה לגרום לבעיות עבור אחרים. כאשר מסתכלים כדי לשפר את הדיאטה ואת צריכת חלבון, תמיד לבדוק עם מקצועי רפואי אם יש לך אלרגיות.

חלבון צרכים

לחם מלא

מקורות חלבון

שיקולים