חומצות שומן אומגה -3: מינון מומלץ לילדים

חומצות שומן אומגה -3 הן קריטיות לתפקוד המוח של הילד ולצמיחה הכללית ולהתפתחות. לדברי ד”ר ויליאם סירס, ד”ר, ב “הספר NDD,” “מחסור של אומגה -3 fats היא בעיה תזונתיים מס ‘1 בילדים.” המינון היומי המומלץ של אומגה 3 תלוי בגיל ובמצב הרפואי של הילד. מינון צריך להיקבע עם הצרכים האישיים של הילד בראש ורק לאחר התייעצות עם הרופא של הילד או אחר ספק שירותי בריאות.

אומגה -3 שומנים

אומגה -3 שומנים הם חומצות שומן רב בלתי רווי נפוץ המכונה שומנים חיוניים כי הם נדרשים חומרים מזינים לתפקוד המוח והגוף. הגוף לא יכול לייצר חומצות שומן אומגה -3 שלו, ולכן אומגה -3 שומן יש לאכול. שלושת הסוגים העיקריים של אומגה 3 fats הם חומצה alphalinolenic או ALA, eicosapentaenoic חומצה או EPA ו docosahexaenoic חומצה או DHA. EPA ו- DHA הם אומגה -3 שהמוח והגוף משתמשים בהם בפועל. ALA חייב להיות מומרים על ידי הגוף לתוך EPA ו- DHA.

יתרונות הבריאות של אומגה -3 שומנים לילדים

אומגה 3 שומנים בשפע בתאי המוח, סינפסות עצב, קולטנים חזותיים, בלוטות יותרת הכליה בלוטות המין ולכן הם חיוניים לצמיחה של הילד נורמלי ופיתוח. שומנים אומגה -3 הם קריטיים לשמירה על המוח והגוף של הילד ביזון ביוכימי ומתן לילדים אבני הבניין עבור מערכת החיסון חזקה. DHA נחשב החשוב ביותר אומגה -3 עבור המוח הגדל בעוד EPA נחשב חיוני לבריאות המערכת החיסונית. אומגה 3 שומנים גם לעזור להפחית דלקת עשוי לשחק תפקיד בהפחתת הסיכון של מחלות כרוניות כמו מחלות לב, סרטן דלקת פרקים.

צריכת יומי של אומגה -3 שומנים לילדים

מינהל המזון והתרופות האמריקני קבע ערך יומיומי, או DVs, לשומן כולל ושומן רווי, אך עדיין לא קבע ערכים יומיים עבור שומנים רב בלתי רוויים כמו אומגה -3. מועצת המזון והתזונה של המכון לרפואה, האקדמיה הלאומית למדעים, הקימה את צריכת ההתייחסות התזונתיים או DRI עבור ALA ליחידים בהתבסס על גיל ומין. DRIs ALA נע בין 500 מ”ג לתינוקות עד 1,600 מ”ג ליום עבור גברים בגילאי 14-18. אתר האינטרנט של משרד החקלאות, המזון התזונתי מרכז מידע מספק כלי אינטראקטיבי כדי לקבוע DRIs לתכנון תזונתי. הכלי קובע את ה- DRI עבור החומרים המזינים המפורטים, כולל ALA, בהתבסס על המידע האישי שסופק. ד”ר סירס, בספר “NDD”, ממליץ על מינונים שונים לגילים שונים. לתינוקות, המינון המומלץ הוא לפחות 300 מ”ג ליום. עבור ילדים בגילאי 2 עד 3, מומלץ לפחות 400 מ”ג ליום. עבור ילדים מעל גיל 4, המינון המומלץ הוא לפחות 600 מ”ג ליום. שלוש אונקיות של סלמון פעמיים בשבוע לילדים מתחת לגיל 4 ו 6 אונקיות של סלמון פעמיים בשבוע לילדים מעל 4 מספק בערך כמות אומגה -3 ילד צריך במשך תקופה של ארבעה עד שישה ימים. כמה ספקי בריאות ממליצים על מינון טיפולי גבוה של עד 1,000 מ”ג ליום עבור ילדים עם אוטיזם, ADD, ADHD או לקויות למידה.

איזון שומנים חיוניים לילדים

גורם שעדיין מתעלמים ממנו, אך חשוב לא פחות, בקביעת המינון הנכון של הילדים היומית בשומן אומגה -3 הוא היחס בין אומגה 6 לשומנים מסוג אומגה -3. דוגמאות של שומנים אומגה 6 כוללים שומנים מן החי, שמן חריע ושמן סויה. המוח של ילדים צריך יחס של כ 2: 1 או 3: 1 של אומגה -6 כדי אומגה -3 שומנים. יחס הדיאטה הממוצע האמריקאי הוא יותר מ 10: 1. כאשר אומגה 6 ואומגה -3 אינם מאוזנים, הגוף מתקיף את עצמו וילדים סובלים ממחלות דלקתיות כגון אסטמה, אקזמה ומחלות מעי דלקתיות. לכן, צמצום אומגה 6 הצריכה תוך הגדלת אומגה -3 צריכה להיות הכרח כדי להשיג את האיזון הנכון של שומנים חיוניים בתזונה של הילד.

עבור תינוקות מתחת לגיל 9 חודשים, חלב אם מספק יחס אומגה -6 ממוצע לאומגה 3 של 2: 1. עבור תינוקות וילדים מבוגרים יותר, דגים שומניים כמו סלמון נתפס בטבע, טונה או הליבוט לספק גם EPA ו- DHA אומגה -3 שומנים. כמו חלב אם, דג בר יש יחס של 2: 1 אומגה -6 לאומגה -3. שמן זרעי פשתן, אגוזים ושמן אגוזים מכילים אומגה -3 שומן בצורה של ALA. בגלל ילד לא יכול להיות מסוגל להמיר ביעילות ALA ל- DHA ו- EPA, מקורות פירות ים של אומגה -3 עדיפים. דגים ידידותי מתכונים דגים ניתן למצוא את “הספר NDD”.

עבור ילדים אשר מסרבים לאכול דגים, אומגה -3 ספקים זמינים בשמנים, כמוסות ג ‘ל רך ולועס רך. תוספים אלה הם לעתים קרובות בטעם כדי להסתיר את הטעם דגים יכול למצוא unalatable. כאשר מחפשים ספקים, לראות את המילים “מקור בטוח” כדי להבטיח את הנפט הוא צד שלישי נבדק, מוסמך עבור טוהר ללא זיהום סביבתי. כמו כן לשקול תוספי כי אינם מכילים צבעים מלאכותיים ממתיקים.

מזון ידידותי לילדים מקורות שומן אומגה -3

תוסף תזונה ידידותית לילדים מקורות שומנים מסוג אומגה 3