אומגה 3 יתרונות לנשים

חומצות שומן אומגה -3 הן חומצות שומן רב בלתי רוויות שחשובות למספר תהליכים פיזיולוגיים. המרכז הלאומי לרפואה משלימה ואלטרנטיבית במכון הלאומי לבריאות מציין כי רוב האמריקנים צורכים מעט אומגה -3, חומצות שומן וחומצות שומן רבות מדי מאומגה -6. דיאטה גבוהה חומצות שומן אומגה -3 קשורה כמה יתרונות בריאותיים לב וכלי דם ועשויים למנוע מחלות לב וכלי דם, רוצח מס ‘1 של נשים אמריקאיות.

צריכת חומצות שומן אומגה -3 eicosapentaenoic, או EPA, וחומצה docosahexaenoic, או DHA, מקטין את הסיכון להתקף לב ושבץ. זה גם מוריד את הסיכון למוות בקרב אנשים עם מחלה קרדיווסקולרית קיימת. המרכז הלאומי לרפואה משלימה ורפואה אלטרנטיבית מדווח כי חומצות שומן מסוג אומגה -3 מורידות את רמות הטריגליצרידים, מפחיתים את לחץ הדם ועשויות למנוע טרשת עורקים.

נשים בהריון ונזקקות צריכות לצרוך חומצות שומן מסוג אומגה -3 כדי לתמוך בבריאותן, כמו גם בצמיחתן ובפיתוחן. DHA היא חומצת שומן מסוג אומגה -3 הנמצאת ברמות גבוהות במוח ובעיניים. בנוסף, צריכת אומגה 3 גבוהה עשויה למנוע רעלת הריון, להפחית את הסיכון של לידה מוקדמת ולהגדיל את משקל הלידה. האגודה האמריקנית להריון מציינת כי חומצות שומן אומגה -3 עשויה גם להפחית את הסיכון לדיכאון לאחר לידה אצל נשים.

מחקרים מוקדמים נתמך על ידי המכונים הלאומיים לבריאות הראו כי חומצות שומן אומגה -3 לשפר את הסימפטומים של דלקת מפרקים שגרונית על ידי הפחתת נוקשות וכאב משותף. עבודה מתמשכת בוחנת את התפקיד הפוטנציאלי של אומגה -3 באסטמה, ניוון נוירולוגי, סוכרת, מחלות מעיים דלקתיות, זאבת, אוסטאופורוזיס ומניעת דחייה של איברים. עם זאת, מחקרים אלה הם מתמשכים עדיין לא הראו תוצאות סופיות התומכות קישור חומצות שומן אומגה -3.

מקורות התזונה הטובים ביותר לחומצות שומן אומגה 3 כוללות דגים קרים ובשר איברים. חומצה אלפא- linolenic נמצא ירקות עלים ירוקים, אגוזים ושמנים צמחיים כגון קנולה, סויה וזרעי פשתן. אנשים שאינם צורכים דגים לפחות פעמיים בשבוע עשויים להזדקק לתוסף אומגה -3. כמו בכל תוספת חדשה, להתייעץ עם הרופא שלך לפני נטילת אומגה -3.

יתרונות לב וכלי דם

הטבות לנשים בהריון

יתרונות אחרים

מקורות