תת-תזונה וקצב הלב

תת תזונה יש סיבות רבות. בעוד שהיעדר מזון ועוני במחיר סביר עלול לגרום לסבול מתת-תזונה בארה”ב, 8 מיליון בני אדם סובלים מאיזה סוג של הפרעת אכילה, מה שעלול לגרום גם לתת-תזונה, לדברי מיסיסיפי קולג ‘. חוסר תיאבון אצל קשישים, אנורקסיה נרבוזה או סיבוכים של ניתוח מעקף קיבה גורמים במקרים רבים של תת תזונה במדינות מפותחות. השמנה יכולה גם לגרום לתת תזונה אם צריכת החלבון יורדת מתחת לנורמה. מחלות כמו מחלת לב חמורה, מחלת כליות ותסמונת מעיים קצרים יכולים גם לגרום לתת-תזונה. תת תזונה יש פוטנציאל קטלני השפעה על הלב.

גורם ל

תת תזונה מכווץ את שריר הלב בדיוק כפי שהוא מכווץ קבוצות שרירים אחרות. הן הנפח הכולל של הלב ואת מסת השרירים של החדר השמאלי, אשר משאבות הדם החוצה לשאר הגוף, ירידה בגודל. ירידה במסת שריר התוצאות כמות קטנה יותר של דם נשאב החוצה עם כל פעימת לב. חוסר איזון אלקטרוליטי נפוץ גם בתת-תזונה.

אפקטים

Bradycardia, קצב לב איטי באופן חריג, לעתים קרובות מתרחשת תת תזונה כמו הגוף מנסה לחסוך באנרגיה. לפי 95% מהחולים המאושפזים באנורקסיה יש ברדיקרדיה, מדווח המרכז הרפואי של אוניברסיטת אוהיו. לחץ הדם יורד כאשר קצב הלב מאט. דופק לב בלתי סדיר, הפרעת קצב הנקראת רפואית, מתרחש בדרך כלל אצל אנשים הסובלים מתת-תזונה בגלל חוסר איזון אלקטרוליטי. אשלגן משחק תפקיד חשוב במערכת הולכה חשמלית של הלב, מיסיסיפי קולג ‘מוסיף. בסביבות שליש אנורקסיה אנשים סובלים מאנמיה כתוצאה מירידה בכמות תאי הדם האדומים, מציין OSU.

טיפולים

הטיפולים לתת-תזונה תלויים בסיבה. תרופות נגד דיכאון יכול לעזור לאלה עם הפרעות אכילה פסיכולוגית. אשפוז והאכלה דרך צינור עשוי להיות נחוץ במקרים מסוימים. טיפול שינוי התנהגות הוא חיוני עבור אנשים אשר תת תזונה יש סיבה פסיכולוגית.

סכנות

הסיבוך החמור ביותר של תת-תזונה הוא מוות פתאומי מדום לב. רמה נמוכה של אשלגן מובילה פעימות לב לא סדירות המגיעות למוות, מדווח בית החולים MassGeneral for Children. כמו 5 עד 10 אחוזים של אנורקסיה למות תוך 10 שנים של האבחון שלהם, מזהיר מיסיסיפי קולג ‘. בעוד עד 10 אחוזים של משקל הגוף יכול ללכת לאיבוד ללא תופעות לוואי, אובדן של 40 אחוז ממשקל הגוף הכולל הוא קטלני בדרך כלל, האנליזה האנליזה של גאלה מזהיר.

שיקולים

תת תזונה דורשת הכרה לפני תחילת הטיפול. בין 5 ל -10% מחולי אנורקסיה נרבוזה הם גברים, מזהיר המרכז הרפואי של מדינת אוהיו – קבוצה שאינה קשורה באופן מסורתי למחלה. קשישים רבים הסובלים מתת-תזונה אינם מאובחנים – למרות ש -25% מהם סובלים ממנה, כך מדווח האנליזה של האנליזה. ברגע שאדם מפתח דופק לא סדיר, המוות יכול להתרחש פתאום.