תזונה של כבד עוף

כמו אנשים רבים, ייתכן שלא אכל כבד עוף. לעתים קרובות משמש כבד, כבד עוף יכול גם להיות מטוגן על ארוחה עשירה בברזל חלבון. 100 גרם מנה של כבד עוף מספק יותר ממחצית הצריכה התייחסות תזונתיים, או DRI, עבור ברזל. צריכת צריכת הדיאטה המומלצת היא כמויות יומיות עבור כל חומר מזין.

קלוריות וחלבון

מנה של 100 גרם, המהווה כ -3.5 גר ‘, של כבד עוף מטוגן מכיל 172 קלוריות, יותר מ -100 מהן מגיעות מחלבון. מנה אחת של כבד עוף מכיל 25.8 גרם של חלבון, המספק יותר מ -40% של ה- DRI לחלבון. כבד עוף הוא חלבון מלא כי הוא מכיל את כל חומצות האמינו החיוניות, אשר אלה הגוף שלך לא יכול לייצר.

חומצות אמינו

לא רק כבד עוף מכילים את כל תשע חומצות האמינו החיוניות, הוא מכיל גם כמויות גדולות של רבים של חומצות אמינו אלה. על פי המלצות ארגון הבריאות העולמי למבוגר במשקל 175 ק”ג, מנה אחת של כבד עוף מספקת למעלה מ -100% מהדרישה היומית המינימלית לפנילאלנין. Phenylalanine מסייע בייצור של דופמין ונוראדרנלין, שהם נוירוטרנסמיטורים המשפיעים על מצב הרוח והזיכרון. מנה אחת של כבד עוף גם מספק יותר מ -50 אחוזים של הדרישה עבור כל חומצות אמינו חיוניות אחרות.

שומן וכולסטרול

מנה אחת של כבד עוף מכיל 6.4 גרם של שומן, 2 גרם מהם שומן רווי. זה פחות מ -10 אחוזים של הסכום המומלץ המומלץ של שומן הן שומן רווי למבוגר הנצרכת 2,000 קלוריות ליום. עם זאת, כבד עוף עדיין לא יכול להיות בחירה בריאה אם ​​אתה בסיכון למחלות לב, שכן מנה אחת מכילה 564mg של כולסטרול, וזה כמעט פי שניים הסכום המקסימלי המומלץ. כולסטרול יש לבלוע בכמויות מוגבלות כי זה יכול להוביל רובד על עורק הקירות.

ברזל ומינרלים אחרים

למרות כבד עוף לא יכול להיות בחירה מזינה עבור אלה עם מחלת לב, אתה יכול לבחור לאכול אותם עבור התוכן המינרלי הגבוה שלהם, במיוחד אם אתה חסר ברזל. מנה אחת של כבד עוף מספק יותר מ -100% של DRI לגברים ו -72% עבור נשים. ברזל הוא חיוני להיווצרות של המוגלובין, אשר נושאת חמצן בכל הגוף. מנה אחת של כבד עוף גם מספקת 63 אחוזים של ה- DRI של זרחן, יותר מ -50 אחוז של נחושת, יותר מ -30 אחוז של אבץ ויותר מ -100 אחוזים של סלניום.

ויטמינים

כבדי עוף גם לספק כמויות גדולות של ויטמינים רבים. מנה אחת מספקת יותר מ -100% של ה- DRI עבור ויטמין A וארבעה של ויטמיני B – חומצה פולית, חומצה פנטותנית, riboflavin ו- B12. מנה אחת מספקת גם יותר מ -50% של ה- DRI עבור כולין, ויטמין B6 וניאצין, שהם גם ויטמיני B מסיסים במים. ויטמין A תומך בעיניים ובמערכת החיסונית. ויטמיני B מסייעים בבריאות מערכת העצבים, הכבד, המוח והשרירים.