כאב בעגל כאשר ער וישן באשה הרה

הכאב בעגל כאשר אתה בהריון מתרחשת בדרך כלל בגלל אחת משתי סיבות, אחת רצינית ואחת פשוט מעצבנת. התכווצויות רגליים או התכווצויות שרירים – סוג הכאב המעצבן – לעיתים קרובות גורמים לכאב עגל במהלך הלילה בהריון. כאב עגל שאינו נעלם עם צעדים פשוטים יכול להיות לך פקקת ורידים עמוקה, סיבוך רציני המתרחשת 1 או 2 מתוך 1,000 נשים בהריון, על פי Lifeblood: אתר תרומבה צדקה. חפשו טיפול רפואי מיידי אם יש לך כאב עגל מתמשך במהלך ההריון.

גורם ל

התכווצויות ברגליים המעירות אותך משינה עמוקה נגרמות בדרך כלל על ידי התכווצויות שרירים. סוג זה של התכווצויות הרגל נפוץ יותר מאשר פקקת ורידים עמוק יותר עמוק. סיבות אפשריות של התכווצויות ברגליים כוללות לחץ על עצבים מראשו של התינוק, רמות נמוכות של סידן ומגנזיום בדם, נפיחות בגפיים התחתונות שמפעילה לחץ על העצבים ועל עומס העבודה המוגבר על השרירים במהלך ההריון מאוחר יותר. כאב מקריחת ורידים עמוקים, הידוע גם בשם טרומבופלביטיס – שיכול להתרחש יום או לילה – מתרחש משתי סיבות. כאשר אתה בהריון, הדם שלך clots בקלות רבה יותר. ובגלל זרימת הדם מאטה ממשקל הרחם על הוורידים של האגן ואת הרגל התחתונה במהלך ההריון, זרימת הדם מאטה, מה שהופך קרישים סביר יותר הטופס.

הבחנה בין סוגים

התכווצויות ברגליים המתרחשות בלילה או כאשר אתה יושב עם הרגל במצב שחותם את זרימת הדם באופן זמני, גורם “עקצוצים ומחטים” עקצוץ, הוא בדרך כלל משופרת בקלות. לעמוד, להסתובב, לכופף את הרגליים או לעסות את השריר הכואב ואת הכאב בדרך כלל שוכך. הכאב של פקקת ורידים עמוקים לא יתפוגג עם אמצעים אלה. אתה יכול גם להבחין חום בעגל, אדמומיות, נפיחות או רוך כדי לגעת. אם הרגל כואבת כל הזמן ולא באופן ספורדי או אם זה רך למגע, התקשר לרופא שלך.

סיבוכים

התכווצויות ברגליים או התכווצויות שרירים המתרחשות במהלך הלילה ושוככות בטיפול פשוט אין סיבוכים ארוכי טווח מחוץ להתערבות בשינה. פקקת ורידים עמוקים, לעומת זאת, יכולה להיות השלכות חמורות. קריש דם יכול להשתחרר ולנסוע לריאות, לינה בריאה וחוסמת את זרימת הדם. מצב זה, הנקרא אימפולס ריאתי, גורם לנשימה קשה, לחזה בחזה או לקריסה פתאומית. התקשר 911 מיד אם לפתח סימפטומים אלה בהריון או בששת השבועות הראשונים לאחר הלידה, הזמן הנפוץ ביותר עבור DVT להתרחש, על פי המכללה המלכותית של מיילדות גינקולוגים.

מניעה וטיפול

התכווצויות רגליים נרגעות בדרך כלל במהירות, אך עשויות להופיע לעיתים קרובות בלילה. פעילות גופנית סדירה עשויה לעזור, אבל התכווצויות הרגל ידועים לשמצה במניעה ובטיפול, אומר רופא הילדים ד”ר ג’ררד מ. דיליאו באתר האינטרנט שלו Gynob.com. נטילת סידן או מגנזיום ספקים לא נראה לעזור. הריון מגדיל את הסיכון שלך פקקת ורידים עמוק פי עשרה על נשים באותו גיל שאינם בהריון, המכללה המלכותית של מיילדות וגניקולוגים דוחות. נשים מעל גיל 25, נשים הסובלות מעודף משקל, מעשנים ונשים עם היסטוריה של קרישי דם או הפרעות בריאותיות כגון מחלת לב או ריאה יש סיכון גבוה יותר לפתח DVT. חוסר תנועה במהלך ההריון יכול גם להגדיל את הסיכון שלך. הפרין, מדלל דם מוזרק, מונע את קרישת הדם מלהגדיל ומסייע למנוע התפתחות נוספת.