אשלגן נמוך בילדים

הורים רוצים את הטוב ביותר עבור הילדים שלהם וזה כולל בריאות טובה ויכולת לשחק ולצמוח ללא הפרעה. כאשר יש חוסר אזון בכימיקלים או מינרלים של הגוף, פעילויות ילדות נורמלי יכול להיות שיבשו. אשלגן נמוך אצל ילדים הוא אחד כזה חוסר איזון שיכול להוביל לבעיות גדולות יותר.

אֶשׁלָגָן

אשלגן הוא מינרל כי יש צורך לעזור לתאים, עצבים ושרירים לעבוד כמו שצריך, על פי מדריכים Merck. הוא נמצא במזונות ומשקאות ואיבד דרך שתן. אשלגן נמוך נקרא גם היפוקלמיה ומתרחש כאשר רמת האשלגן בדם נמוכה מהרגיל. רמת אשלגן נורמלית היא 3.6 עד 4.8 מילייקואלים לליטר, ולכן רמה נמוכה היא פחות מ -3.6.

גורם ל

המכללה הרפואית לרפואה של אוניברסיטת פן סטייט, מילטון ס. הרשי, אומרת כי הגוף בדרך כלל עושה עבודה טובה של התאמת כמות האשלגן המופרשת מהמערכת עם כמות שנלקחה באמצעות מזון ומשקאות. כאשר הגוף משחרר יותר מדי אשלגן, יש בעיה. אצל ילדים, הזעה מוגברת, הקאות או שלשולים הם הגורמים העיקריים לאשלגן נמוך. אי ספיקת כליות כרונית, שהיא נדירה אצל ילדים, יכולה גם לגרום לאשלגן נמוך.

תסמינים

מטבלים קטנים ברמות אשלגן לעיתים קרובות אינם מראים שום סימפטומים. כאשר יש טבילה גדולה יותר, תסמינים הכוללים התכווצויות שרירים וחולשה, רטיסים ושיתוק עלולים להתרחש. עייפות כללית ודופק לב לא נורמלי הם גם תסמינים של רמות אשלגן נמוכות בילדים, על פי מאיו קליניק. ילדים עם רמות אשלגן נמוכות עלולים לחוש צמא קיצוני, השתנה תכופה ובלבול.

יַחַס

ישנן אפשרויות טיפול מרובות, בהתאם לחומרת הבעיה. אכילת מזון אשלגן גבוהה, כגון בננות או ירקות ירוקים, עלים, או נטילת תוספת דרך הפה הם לעתים קרובות טיפולים יעילים לילדים. משקה אלקטרוליטי עשוי גם להיות prescribed אם הקאות חמורות או שלשולים היא הסיבה. מומלץ לעתים קרובות לילדים. במקרים חמורים או אם תוספי הפה אינם פועלים, אשלגן יכול להינתן באמצעות IV.

שיקולים

ילדים עם בעיות במערכת העיכול הגורמות לתקופות ממושכות של הקאות או שלשולים יש לעקוב בזהירות, כמו דום לב יכול להתרחש כאשר רמות אשלגן נמוכים מדי. התקשר לרופא הילדים שלך אם הילד שלך מראה סימנים משמעותיים לאובדן אשלגן.