חסה וויטמין k

חסה היא מקור חשוב של ויטמינים חשובים וחומרים מזינים רבים, כולל ויטמין K. תפקידו של ויטמין K קרישת דם בריאות העצם להפוך אותו מרכיב חיוני לבריאות טובה. ומכיוון המקור העיקרי של ויטמין K הוא מזון, הכנת ארוחות עם חסה וירקות ירוקים אחרים, עלים הוא תרגול בריאותי טוב.

ויטמין K יש צורך לבצע ולהפעיל חלבונים המעורבים בתהליך של קרישת דם וצפיפות העצם. כאשר חסר ויטמין K, אובדן דם מפציעה עולה, בהתאם, הסיכוי שלך למוות עולה. מעט מדי ויטמין K גם מעמיד אותך בסיכון גבוה יותר לשברים בעצמות. מקורות טובים של ויטמין K כוללים תרד, ירקות לפת, collards, כרוב חסה.

למרות חסה לא יכול לספק כמו ויטמין K כמו מקורות אחרים, כגון תרד לפת לפת, זה עדיין מקור טוב. סוגים שונים של חסה מספקים כמויות שונות של ויטמין K. כוס אחת של חסה על הקרח מספק 14 מיקרוגרם של ויטמין K, כוס חסה עלים ירוקים מציעה 63 מיקרוגרם, בעוד כוס אחת של חסה רומנטית מכילה 57 מיקרוגרם, נותן תמיכה ראשי כהה כהה המספקים יותר חומרים מזינים. עם זאת, תכולת ויטמין K של חסה זו מחווירה בהשוואה לזו של שאר הירקות – כוס של כרוב גולמי, למשל, מכילה 547 מיקרוגרם של ויטמין K, בעוד שמנות של 1 כוסות או תרד או צ’רד גולמי מציעות 145 או 299 מיקרוגרם, בהתאמה.

חסה ומזונות אחרים עשירים בויטמין K צריך להיות נצרך בקפידה כאשר על תרופות דילול הדם. המנגנונים של תרופות אלה רגישים לרמות ויטמין K בגוף. אם אתה על מדלל דם, אתה לא יכול לצרוך יותר מדי או מעט מדי ויטמין K על בסיס יומי. מומלץ לשמור על צריכת ויטמין K יציב מיום ליום אם אתה על תרופות כאלה.

מכוני הרפואה ממליצים על גברים מבוגרים לצרוך 120 מיקרוגרם של ויטמין K ביום, נשים צורכות 90 mcg. לא לאכול מספיק סלט חסה או ירקות ירוקים אחרים, עלים מעמיד אותך בסיכון לחוסר ויטמין K, מציין בית הספר הרווארד לבריאות הציבור. הפוך חסה וירקות ירוקים אחרים, עלים חלק מהתפריט היומי שלך. שימוש קצת יותר משתי כוסות חסה רומנטית בסלט יעלה על הדרישה היומית שלך של ויטמין K אם אתה זכר מבוגר.

יסודות ויטמין K

חסה וויטמין K

ויטמין K ו מדללי דם

המלצות