אשלגן ב שעועית pinto

שעועית פינטו לא בראש הרשימה של האגודה האמריקנית לדיאטה של ​​מזונות עתירי אשלגן. עם זאת, שעועית pinto ו קטניות מיובשים אחרים הם עדיין מקורות חשובים של אשלגן, כמו גם חלבון הצמח ומינרלים חיוניים אחרים כמו אבץ וברזל. התוכן אשלגן שעועית pinto יכול להשתנות, בהתאם לשיטת ההכנה שלך. שעועית pinto יבש מוכן בבית מכילים אשלגן יותר מאשר מגוון נוח יותר, משומר.

מַשְׁמָעוּת

מינרלים כגון אשלגן הם חומרים מזינים ייחודיים שניתן למצוא רק באדמה, על פי מכון לינוס פאולינג. צמחים לקלוט מינרלים מן האדמה כפי שהם גדלים, ומינרלים מועברים אליך כאשר אתה צורכים אותם. כל מינרל משמש מטרה ספציפית. אשלגן עוזר עצבים ושרירים שלך לתפקד בצורה נורמלית, קובע את הספרייה הרפואית המקוון Merck מדריכים. אשלגן, מסווג גם אלקטרוליט, גם מסייע לגוף לשמור על האיזון הנכון של נוזלים.

מאפיינים

מזון יבש כגון שעועית פינטו, כמו גם שעועית לימה, עדשים ושעועית כליה, הם חלק מקבוצת הבשר והקפה וקבוצת הירקות בפירמידת המזון של משרד החקלאות האמריקני. המכונים הלאומיים לבריאות, או NIH, עולה כי אשלגן קיים בכל סוגי בשר, עוף ודגים, במיוחד, סלמון, flounder, בקלה סרדינים. שעועית פינטו הם אלטרנטיבה מצוינת לצמחונים וטבעונים כדי לענות על הצרכים היומיומיים שלהם אשלגן. שעועית פינטו הם גם גבוה סיבים תזונתיים חומצה פולית, מה שהופך אותם הנכס על צלחת ארוחת הערב שלך גם אם אתה אוכל בשר. USDA ממליץ לך לצרוך כמה מנות של שעועית יבשה או אפונה בשבוע – לפחות 3 כוסות בשבוע בתזונה 2000 קלוריות ליום.

אשלגן ועוד

כוס אחת של שעועית פינטו מבושלת, ללא מלח, נותנת לך 746 מ”ג אשלגן, או 21% מהערך היומי שלך, או DV, על פי נתוני התזונה העצמית. כמות זהה של שעועית pinto משומר מכיל פחות אשלגן, עם 583 מ”ג, או 17 אחוז DV שלך. כדי לתת לך מושג איך ערך תזונתי יורד במהלך הבישול, כוס של שעועית pinto גלם מכיל מדהים 2,689 מ”ג של אשלגן, או 77 אחוז DV שלך. כוס של פינטו מבושל, ללא מלח, נותן לך 20 אחוזים או יותר DV שלך מן מינרלים חיוניים אחרים, כולל ברזל, מגנזיום, זרחן ומנגן, ו יותר מ -10 אחוזים מ אבץ, נחושת וסלניום. עם זאת, שעועית pinto הם העשירים ביותר חומצה פולית, 1 כוס מכיל 294 מיקרוגרם, או 74 אחוז DV שלך.

דרישות אשלגן

רמת צריכת נאותה שלך (AI) עבור אשלגן מבוססת על מזון ותזונה של המועצה של המלצות המכון לרפואה הוקמה בשנת 2004. הצורך שלך אשלגן משתנה בהתאם לגיל וגורמים אחרים. ילדים בין הגילאים 1-3 דורשים בכל מקום בין 3,000 ל 4,500 מ”ג אשלגן. בני נוער בגילאים 14 עד 18 ו גברים מבוגרים ונשים, כולל אלה בהריון, צריך 4,700 מ”ג אשלגן מדי יום. נשים סיעוד צריך 5,100 מ”ג אשלגן.

חלופות

אם שעועית פינטו אינם לטעמך, ישנם מספר מזונות עשירים באשלגן לבחירה. שעועית לימה, עוד קטניות יבשות, היא מקור טוב יותר לאשלגן. כוס אחת של שעועית לא מבושלת מכילה 969 מ”ג אשלגן או 28 אחוזים של DV שלך. ירקות אחרים עשירים באשלגן כוללים ארטישוקים, סלק, נבטים בריסל, בשר שוויצרי, ירוקים קולארד, במיה, parsnips, תפוחי אדמה, בטטות, תרד ועגבניות.