אין לי כוח להתעמל

אחת הסיבות הנפוצות ביותר שאנשים נותנים לא פעילות גופנית היא פשוט אין אנרגיה לממש. הגורמים האפשריים לכך כוללים עייפות אמיתית, התעמלות, חוסר מוטיבציה, ביצוע מוקדם מדי, עצלות מוחלטת ואפילו מצב בריאותי בסיסי הדורש טיפול רפואי. לפני תחילת כל תוכנית תרגיל חדש, לקבוע פגישה לבדיקה רפואית יסודית לשלטון האחרון כסיבה. ברגע שיש לך את האור הירוק מהרופא שלך, זה תלוי בך כדי למצוא את הזמן והאנרגיה כדי לממש.

אם אתה מרגיש עייף מדי כדי לממש, לשקול כי פעילות גופנית יכולה למעשה לבנות את רמות האנרגיה שלך, להגדיל את יכולת הריאות שלך ואת שאיבת כמויות גדולות יותר של דם מלא חמצן למוח. חפשו את הפעילות הגופנית שאתם נהנים ורוצים להשתלב בחייכם. אל תפחד לגלות משהו חדש. נסה ריקוד, אומנויות לחימה או שיעור יוגה. הירשם לשיעור קיאקים או טיפוס הרים. מכריח את עצמך להיצמד לשגרת פעילות גופנית שאתה לא אוהב או פחד הוא בדרך כלל חסר תועלת. מציאת דרך מהנה להעביר את הגוף שלך סביר יותר להשאיר אותך מרגיש אנרגטי לאחר פעילות גופנית ו להוט יותר.

לפעמים חוסר אנרגיה נתפס לממש הוא באמת מסווה עצלות. אם זה נשמע מוכר, נסה להקטין את הציפיות שלך לגבי התרגיל. אולי עצלות שלך היא רק תגובה טבעית להיות המום על ידי מטרות התרגיל כי הם גדולים מדי. במקום לאלץ את עצמך ללכת במשך שעה, להתחיל על ידי מתיחה או דילוג חבל במשך חמש דקות במהלך פרסומות בטלוויזיה, שלוש פעמים בלילה. הגדל בהדרגה את מספר הפעמים שאתה מבצע ואת כמות הזמן שאתה מבלה. אם אתה מאורגן סוג של אדם, נסה תזמון התרגיל שלך כמו שאתה עושה כל מינוי חשוב.

לאחר המוטיבציה הנכונה לממש יכול לגרום לך להרגיש כאילו יש לך מספיק אנרגיה כדי לממש. סקירה של 2012 שפורסמה ב “העיתון הבינלאומי לתזונה התנהגותית ופעילות גופנית” מצאה קשר בין מוטיבציה פנימית והתנהגויות פעילות גופנית. הזדקנות ובריאות דאגות להמריץ אנשים רבים כדי לממש, אבל אתה לא רוצה לחכות אלה להתרחש כדי להתחיל. המוטיבציה צפויה להגדיל אם יש לך את הגישה כי להיות בכושר ובריא יעזור לך להשיג מטרות אישיות מסוימת, כגון התאמת בגדים שלבשת לפני חמש שנים או מפעיל מרתון.

מדענים יודעים זה זמן רב כי פעילות גופנית קשורה עם ייצור של הורמונים בשם אנדורפינים, אלה יש את הכינוי המוכר של הורמון “מרגיש טוב” בגלל מצב הרוח שלהם מרומם. אנדורפינים עוזרים להפחית את הלחץ, לשפר את המיקוד ואת הריכוז ולעזור להקל על הכאב על ידי מתן אפקט משכך כאבים. אם אתה מאמין שהרגשה טובה נותנת לך אנרגיה, וכי העלאת מצב הרוח שלך מרימה את רמת האנרגיה שלך, הרי שזו דרך אחרת שבה התרגיל עצמו יכול לייצר יותר אנרגיה כדי לממש.

גורמים פיזיולוגיים מסוימים המשפיעים על רמות האנרגיה של אנשים, כגון מטבוליזם ותכונות גנטיות, הם קשים או בלתי אפשריים לשינוי. אתה יכול, לעומת זאת, לשנות את הדיאטה שלך כדי לתת לך יותר אנרגיה. פחמימות הן מזון לייצור אנרגיה. בעוד סוכרים מזוקקים רק לייצר אנרגיה מהירה, מומחים תזונה כמו סוזן מילס גריי מאוניברסיטת מיזורי ממליצים לבלוע מזון ונוזלים עשיר בפחמימות הן לפני ואחרי התרגיל כדי לקדם את רמות האנרגיה נאותה. דגני בוקר מלאים, פסטות, לחמים וקרקרים מספקים מקורות בריאים של פחמימות לאנרגיה מתמשכת, כמו רוב הפירות והירקות.

מרגיש מותש? לצאת ולזוז!

קרב בתפוח הפנימי שלך הספה

הקש לתוך כוח הרצון שלך

Boost הגוף שלך כימיה

שקול מהפך תזונתי