ריצה ואגן הירכיים

כאב הקשור לאגן יכול להיות בעיה מתמשכת שיכולה להוביל שבועות של מנוחה ושיקום. לעתים קרובות, כאבי אגן וכאב ירך נחשבים אחד על ידי רצים. מה הרצים חושבים לעתים קרובות הוא כאב ירך הוא בעצם כאב המשפיע על האגן. הבנת הצורה והתפקוד של האגן יכולה לסייע לרצים לזהות יותר כאב ולהימנע מפציעה פוטנציאלית ארוכת טווח.

פוּנקצִיָה

האגן הוא בעצם מבנה דמוי עצם דמוי טבעת הממוקם בחלק התחתון של הבטן, והוא אחראי לתמיכה בחלק העליון של הגוף. שני צידי האגן מורכבים משלוש עצמות: איליום, איציום ופובי. הרצועות מחברות את האגן לגב התחתון, מלפנים, מבנה עצם האגן מתחבר ויוצר את אזור הערווה. כוס חלולה בכל צד משמשת שקע למפרק הירך.

זיהוי

אגן פצוע או שבור מאופיין לרוב על ידי נפיחות כואבת. שמירה על המותניים או הברכיים כפופות בכיוון מסוים מסייעת לעיתים להקל על הכאב. צילומי רנטגן יכולים לפעמים לזהות את היקף הפציעה, אם זה שבר או הפסקה, למשל. סריקות CT יעילות גם בחקר מידת הפציעה והאם כלי הדם או העצבים הסובבים עלולים להיות מושפעים.

שבר באגן

שבר באגן הוא סוג חשוב של פגיעה באגן השפיעה על רצים, והוא טועה לעתים קרובות עבור שריר נמשך. שבר מתרחשת כאשר התכווצויות שרירים פתאומיות קורעות חלק קטן של עצם מן האיציום, שם שרירי ההאמסטרינג מתחברים. בין הרצים, זה סוג של פגיעה יכול במיוחד להשפיע על בני נוער שעדיין גדל.

תפקוד לקוי

המפרקים המקודשים, או ה- SI, הם המקום שבו האגן מתחבר לגב התחתון ויכול לגרום לכאב אגני משמעותי בעת הפציעה. הפרעות בתפקוד הכלייתי מתארות כל פגיעה או מתח במפרקי ה- SI, שברצים, נגרמות לרוב על-ידי מעבר יתר, במיוחד כאשר הן רצות. המצב משפיע על האגן על ידי גרימת הצד המושפע של העצם לסובב מעט, ובכך ליצור הבדל אורך הרגל תפקודית, מסביר קאתי Fieseler ב Running Times. זה, בתורו, מפעיל מדגיש יוצא דופן על הצד הנגדי של האגן והוא יכול לאלץ רץ לשנות את ההליכה שלו או שלה כדי לפצות על כאב.

יַחַס

עבור שברים באגן, אפשרויות טיפול nonsurgical כוללים לקחת חופשה – לעתים קרובות במשך כמה חודשים – כדי לאפשר את השבר לרפא. קביים או הליכון משמשים בתקופה זו כדי לשמור על משקל האגן, וכן תרופות ללא מרשם כאבים מומלץ בדרך כלל. טיפול כירורגי מסתמך לעיתים קרובות על שברים חמורים יותר הנובעים מפגיעות בעלות השפעה גבוהה, ולכן אין צורך בדרך כלל בפציעות הקשורות לפציעה. טיפול בתפקוד ה- SI בדרך כלל דורש שילוב של משככי כאבים ועיסוי קרח על האזורים שנפגעו. לפעמים נדרשת פיזיותרפיה. כאשר המצב משתפר, תרגילי ייצוב האגן יכולים לבנות כוח במפרקי ה- SI. שוב, זמן מהלכביש, שביל, או הליכון הוא תנאי הכרחי כדי להפיק תועלת מלאה מטיפול והתאוששות, הבריכה ריצה שחייה הם חלופות יעילות עבור הרצים נפגע לשמור על משטרי הכושר שלהם מבלי לפגוע עוד באגן.