עובדות מזין על תפוחי אדמה idaho

מקרונוטרינטים, כולל חלבון, שומן ופחמימות, הם חומרים שהגוף זקוק להם בכמויות גדולות כדי לקדם צמיחה ולסדר תפקודי איברים. מיקרוגריינטים, כולל ויטמינים ומינרלים, הם חומרים שהגוף אינו מסוגל לייצר בעצמם, ונדרשים במינונים קטנים יותר כדי לסייע בחילוף החומרים של האנרגיה הסלולארית והאנרגיה. תפוחי אדמה איידהו יכול לעזור לך לפגוש רבים של הצרכים התזונתיים היומיומיים שלך.

אחד גדול איידהו תפוחי אדמה שוקל כ 148 גרם, או 5.3 עוז. כל תפוח אדמה של איידהו מכיל כ -110 קלוריות, או כ -5% מהצריכה הקלורית היומית שלך על בסיס דיאטה של ​​2,000 קלוריות. הצרכים המדויקים שלך קלורי מבוססים על מספר גורמים בודדים, כולל פעילות גופנית, גיל ומין.

פחמימות מומרות גלוקוז המשמש אנרגיה. אחד גדול תפוחי אדמה איידהו מכיל 26 גרם של פחמימות, או על 9 אחוזים של הערך היומי מבוסס על 2,000 קלוריות דיאטה. תפוחי אדמה איידהו מכילים גם 2 גרם של סיבים, סוג של פחמימות שיכולים לנקות את המעי הגס עשוי לסייע במניעת סוגים מסוימים של סרטן. תפוח אדמה איידהו מכיל 1 גרם של סוכר.

תפוח אדמה גדול איידהו מספק 2 גרם של חלבון. חלבון מקדם צמיחה ובריאות הדם, מבוגרים צריכים לפחות 50 גרם של מזין זה כל יום. למרות תפוחי אדמה מציעים רק מנה קטנה של חלבון, ירקות זה מוגש לעיתים קרובות עם מרכיבים אחרים חלבון גבוהה כגון חמאה, שמנת ובייקון סיביות, אשר יכול לעזור לך לעמוד בדרישות חלבון היומי שלך.

תפוחי אדמה איידהו מכילים מספר ויטמינים. אחד גדול איידהו תפוחי אדמה מכיל 27 מ”ג של ויטמין C, או על 45 אחוזים את הערך היומי המומלץ עבור ויטמין זה. תפוח אדמה איידהו מכיל גם 10 אחוזים מהערך היומי של ויטמין B6. כל תפוח אדמה גדול איידהו מכיל כמויות כמויות של תיאמין, ריבופלאבין, ניאצין וחומצה פולית. איידאהו תפוחי אדמה “פרופיל רחב של ויטמין קשורה פונקציה מערכת החיסון הבריאה ומניעת נזק הסלולר.

תפוחי אדמה איידהו מציעים אחד הריכוזים הגבוהים ביותר של אשלגן של כל פרי או ירק, עם כ 18 אחוז הערך היומי המומלץ עבור מינרל זה. לשם השוואה, בננות יש בערך 11 אחוזים מהערך היומי של אשלגן, בצל ותפוח מכילים 7 ו -5 אחוזים, בהתאמה. אשלגן יכול לעזור להוריד את לחץ הדם ולשלול את ההשפעות המזיקות של נתרן. תפוחי אדמה איידהו מכילים גם סידן, ברזל, מגנזיום, אבץ, זרחן ונחושת.

גודל וקלוריות

פַּחמֵימָה

חֶלְבּוֹן

ויטמינים

מינרלים