נימוסים נאותים בעת חיתוך סטייק

קל ללכת לאיבוד ברגע של חיתוך לתוך סטייק עסיסי, עדין. עם זאת, עבור חבריך השולחן, צופה לך להתמודד עם הארוחה שלך לא יכול להיות מאוד מעורר תיאבון. למרבה המזל, נימוס טוב סטייק הוא פשוט מאוד: כל מה שהוא דורש הוא קצת סבלנות ודייקנות.

כללי התנהגות אמריקאיים: חיתוך

ישנם שני בתי ספר עיקריים של נימוסים הקשורים חיתוך בשר. בסגנון האמריקאי, המכונה גם “זיג זג”, אתה מתחיל על ידי מחזיק את הסכין שלך ביד ימין שלך מזלג בצד שמאל. האצבע המורה שלך צריכה להאריך את החלק האחורי של הכלים, לא להחזיק אותם כמו עפרונות או להכות אותם באגרופים שלך. השתמש במזלג כדי להצמיד את הבשר, עם הסכין, לחתוך מספיק לנשוך אחת.

התנהגות אמריקנית: אכילה

לאחר חיתוך הנגיסה הראשונה, מניחים את הסכין על הצלחת. אל תיתן לו לגעת בשולחן או מפה לאחר השימוש בו. מעבירים את המזלג אל יד ימין שלך, חנית חתיכת סטייק אתה פשוט לחתוך, ולהעביר אותו אל הפה שלך. חזור על תהליך זה ביס אחד בכל פעם, חיתוך הבשר שלך לחתיכות רבות לפני כן הוא מסודר, ולשים יותר נשיכה אחת בפה שלך יכול להיות מביך, אם מישהו מדבר אליך.

כללי התנהגות קונטיננטלית

מחוץ לארה”ב, חיתוך כללי התנהגות הוא קצת יותר פשוט. החזק את המזלג ביד שמאל ואת הסכין בצד ימין מלכתחילה, בדיוק כמו בסגנון האמריקאי. לאחר חיתוך, להשתמש בסכין להחזיק את בשר לחתוך במקום חנית אותו עם המזלג, אשר נשאר ביד שמאל. השתמש במזלג כדי להעביר את הבשר לפיך. פשוטה ויעילה יותר, שיטה זו נהנית מתמיכה כלשהי, אפילו בקרב האמריקאים.

עקרונות בסיסיים

לא משנה איזה סגנון של כללי התנהגות אתה בוחר, יש כמה עקרונות בסיסיים לזכור. שמור את המרפקים קרוב לגוף בזמן אכילה, לא נותנים להם להישאר בצדדים. לעולם אל תדברו בפה מלא. כשתסיימו, הניחו את הסכין והמזלג על צלחתכם זו לצד זו. והכי חשוב, לשים לב לסועדים אחרים. רוב המהות של נימוסי שולחן טובים היא פשוט להיות מודע למה אנשים אחרים ליד השולחן עושים ולא עושה שום דבר שעלול לפגוע או אי הנוחות אותם.