כאבי ברכיים ונוקשות לאחר האימון

כאבי ברכיים ונוקשות יכולים להשפיע כמעט על כל פעילות שתיהנה ממנה, החל מריצת מרתון ועד לטיול בגינה בסוף השבוע. שניהם ספורטאים צעירים מקצוענים הליכון מנוסה יכול לחוות סימפטומים. הטיפול הנכון לעיתים קרובות תלוי בסיבה הבסיסית. קביעת היכן מתחיל הכאב וכאשר הברכיים שלך כואבות יכול לעזור לרופא שלך לרשום את הטיפול הטוב ביותר עבורך.

אנטומיה ברך

מפרק הברך כולל את עצם הירך התחתונה, או עצם הירך, את הקצה העליון של עצם השדרה, או את השוקה, ואת הפטלה בצורת משולש, בערך, או הברך, החליק לתוך חריץ בתוך עצם הירך. שרירי הירך מספקים כוח על הברכיים. רצועות וגידים לשמור על העצמות במקום. הסחוס מספק ריפוד בין העצמות, וקרום חלק הקווים משטחים פנימיים אחרים. זה אניה, קרום סינוביאלי, מפריש נוזל המסייע המבנים בברכיים להחליק בקלות אחד על השני במהלך התנועה. פעילות גופנית יכולה לגרום כאב ונוקשות כאשר מבנים אלה אינם פועלים באופן תקין עקב פגיעה, מחלה, שימוש יתר או תהליך ההזדקנות.

גורם ל

גידים פגומים או מיתרים, דלקת פרקים ודלקת יכולים לגרום לכאב ונוקשות בברכיים לאחר האימון. עם זאת, המומחים של אוניברסיטת מרילנד המרכז הרפואי לציין כי המיקום של הכאב יכול לעזור לזהות את הסיבה. לדוגמה, דלקת פרקים ודלקת פרקים לעיתים קרובות לגרום לכאב בחלק הקדמי של הברך. כאשר הסימפטומים שלך נובעים מצדי הברך, הרופא שלך עלול לחשוד ברצועות פצועות. פציעות אלה מתרחשות לעתים קרובות במהלך ספורט הדורשים ממך pivot במהירות, כגון טניס או כדורסל. אם אי נוחות הברך שלך נוקשות נראה להחמיר בהדרגה ככל שאתה הגיל ואת הברך כולו נראה מושפע כמה שעות לאחר האימון, אוסטיאוארתריטיס יכול להיות עברין.

יַחַס

רופאים לעיתים קרובות רושמים שילוב של טיפולים לטיפול בכאב בברך ונוקשות. אם הרופא שלך חשוד בשימוש יתר, הוא עשוי להציע לך לעבור מ לרוץ לרכיבה על אופניים או לשחות. לעתים קרובות, פציעות ליגמנטיות דורשות מנוחה מלאה לזמן מה ואז חזרה איטית לפעילות. אם הפציעה חמורה, עם זאת, ייתכן בסופו של דבר צריך ניתוח. פלטה מיוחדת או עוטפת בדרך כלל לשפר את יישור הברך, אשר יכול להפחית את הכאב. חיזוק ותרגילים תרגילים עבור הירכיים, הארבע ראשי ו hamstrings לעזור להגן על המפרקים הברך שלך. אם אתם סובלים מעודף משקל ויש לך דלקת פרקים בברכיים, המומחים של דלקת מפרקים קרן הערה אובדן משקל יכול לעזור לך להימנע ניתוח החלפת הברך.

שיקולים

מומחי בריאות בבריאות ילדים מ- Nemours מציינים כי חוסר האיזון של מתבגר בחוזק השרירים בהשוואה לגמישות יכול להגביר את הסיכון לפציעה בברך או לדלקת כתוצאה משימוש יתר. הם ממליצים לשלב תוכניות חיזוק, מתיחות והתניה עם ספורט כדי לסייע במניעת פציעות. ספורט הדורש הרבה קפיצה או תכופים pivoting, כגון כדורעף או כדורסל, עשויים לדרוש אימון נוסף כדי להגן על הברכיים. לדוגמה, הנחיתה עם הברכיים כפופות או באמצעות המפרקים הירך שלך לכרוע ולהעביר רוחבית ייקח את הלחץ מן הרצועות בברכיים.

אַזהָרָה

כאבי ברכיים קלים ונוקשות לעיתים קרובות מגיבים היטב לטיפולים ביתיים הכוללים מנוחה, שינוי של שגרות המימוש שלך או תרופות ללא מרשם אנטי דלקתיים. עם זאת, אנשי מקצוע ב Mayo Clinic מציע לך לראות רופא בהקדם האפשרי אם לפתח כאבי ברכיים חמורים המונע ממך לשאת משקל, לראות עיוות ברור בברך או להבחין נפיחות משמעותית. החמרה בכאב, חום, חום ואדום במפרק הברך דורשים גם טיפול רפואי מיידי, שכן תסמינים אלה עשויים להצביע על זיהום.