תזונה כליות חזיר

חזירים מספקים מגוון של בשרים אכילים המרכיבים חלק מהתזונה האמריקאית: בשר חזיר, חזיר, צלעות חזיר וצלי. בשר איברים מן החיה, כגון כליה וכבד, יכול גם להמציא חלק תזונה מזינה. כליות חזיר מוגשות בדרך כלל פשטידות, תבשילים, מערבבים צ’יפס או קדרות המכילות ירקות או אפילו בשרים אחרים. הכליות גם לספק מגוון של חומרים מזינים, עוזר לספק לגוף שלך עם התזונה הנדרשת לתפקוד, אבל התוכן שלהם שומן גבוה כולסטרול אומר שהם נהנו ביותר במתינות.

כליות חזיר לספק מקור מתון של אנרגיה – מנה של 3 גרם של כליות חזיר מכיל כ 85 קלוריות. עם זאת, אנשים רבים כוללים כליה כחלק מתכון, במקום לצרוך את בשר הכליה בכוחות עצמו. כלים כמו פאי כליה או תבשיל עשוי להכיל מקורות אחרים של קלוריות, כולל שומנים הוסיף, אשר יכול להגדיל את תוכן האנרגיה של המנה.

רוב הקלוריות של כליות חזיר באים חלבון. כל מנה של הכליה מספקת 14 גרם של חלבון, חשבונאות עבור כ 66 אחוזים של קלוריות בכליות חזיר. החלבון בכליות חזיר מייצג חלבון מלא, ומספק מקור של כל עשר חומצות אמינו חיוניות הנדרשות כחלק מתזונה בריאה. אוניברסיטת מדינת ג’ורג’יה מצביעה על כך שצריכת חומצות אמינו חיוניות מוכיחה חיונית לשמירה על החלבונים האנושיים התורמים לרקמות בריאות, וכישלון בתרכובות אלו עלול להוביל להתמוטטות שרירים. על ידי מתן חומצות אמינו אלה, הכליות חזיר יכול לתרום סינתזת חלבון תקין בגוף שלך, ולעזור לתמוך ברקמות בריאות.

כליות חזיר מכילים גם כמות קטנה של שומן, 2.76 גרם למנה של הכליה. מתוך השומן שנמצא במנות של כליות חזיר, כ -0.89 גרם הוא שומן רווי, ואילו שומנים פוליים ומונו-בלתי רוויים תורמים 0.22 ו -0.91 גרם, בהתאמה. צריכת שומן רווי יכול להשפיע לרעה על הית שלך, ואכילת מקורות שומן רווי יכול להגדיל את רמות הכולסטרול בדם. תכולת הכולסטרול הגבוהה של הכליות – 90 מיליגרם למנה – יכולה גם להעלות את רמות הכולסטרול בדם אצל אנשים מסוימים. בגלל התוכן שומן ו כולסטרול, אתה צריך לצרוך כליות חזיר במתינות.

כליות חזיר גם לספק כמה micronutrients, אשר יכול גם לטובת הבריאות שלך. הכליות מכילות ויטמינים B-12, B-5, B-3 ו- B-2. ויטמינים מסוג B מסוג זה עוזרים לייצר דלק כימי לתאים שלכם ולתרום לבריאותן של כמה רקמות, בעוד שויטמין B-12 מסייע באופן ספציפי לתפקוד מערכת העצבים שלכם, על פי המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד. כל מנה להציע את כל ויטמין B-12 אתה צריך ביום. כליות חזיר מכילים גם ברזל חיוני – 1.4 מיליגרם למנה, המהווה 18% מהצריכה היומית של נשים ו -8% מהצרכים היומיים לגברים. ברזל זה תומך במחזור בריא על ידי הגברת צמיחת תאי הדם האדומים, ומסייע לגוף לייצר אנרגיה.

תוכן אנרגיה

חֶלְבּוֹן

שומן וכולסטרול

מיקרו-נוירונים