צריכת פחמימות לא מספיקה וחרדה

דיאטות דלת פחמימות מציעות מספר יתרונות, החל מירידה במשקל ועד לשיפור בריאות הלב. אבל זה לא אומר שהם ללא תופעות לוואי. תלונות כוללות עייפות, דיכאון, חוסר מוטיבציה, עצבנות וחוסר מנוחה, שהם גם סימפטומים הקשורים חרדה. אם אתה בעקבות דיאטה דלת פחמימות ויש לי סימפטומים אלה, להתייעץ עם הרופא שלך כדי לקבוע אם זה אחד מתופעות הלוואי זמני מהתזונה שלך או משהו יותר רציני.

פחמימות משמשות כמקור האנרגיה המועדף על הגוף, וצריכת ההמלצות התזונתיים מציעה שתקבל לפחות 130 גרם פחמימות ביום לבריאות טובה. המוח שלך לבד צורכת כ 120 גרם ליום, על פי ביוכימיה הלימוד. אמנם אין לקבוע הנחיות כיצד לעשות דיאטה דלת פחמימות, תוכניות מסחריות רבות פופולרי להתחיל לך על צריכת פחמימות נמוכה מאוד, הגבלת לך 20 עד 50 גרם של פחמימות ביום. ללא פחמימות מספיק, הגוף שלך הוא נאלץ לשרוף שומן לאנרגיה. המוח שלך לא יכול להשתמש בחומצות שומן עבור דלק, ולכן הכבד שלך ממיר את השומן לקטונים, דוחף את הגוף לתוך ketosis, אשר המטרה של הגבלת פחמימות חמורות שלך.

במהלך שלושת הימים הראשונים של דיאטה דלת פחמימות, ייתכן שתרגיש עייף או להתעלף או לחוות דפיקות לב, כאבי ראש או הזעה קרה, על פי דו”ח שפורסם על ידי UCLA. חרף העובדה כי חרדה אינה תלונה נפוצה עבור אלו בעקבות דיאטה דלת פחמימות, כך דווח בדו”ח מקרה של אישה עם היסטוריה של מספר שנים של חרדה מבוקרת היטב, אשר חוו התקפי פאניקה בעת ביצוע סוג זה של דיאטה. לאחר שהציגה מחדש פחמימות, נפתרו התקפי החרדה והבהלה. מחברי הדו”ח מציינים כי ייתכן שהחרדה נגרמה על ידי ירידה ברמות הסרוטונין במוח שנגרמו על ידי קטטוזה. בעוד זה אירוע בודד, חשוב לציין כי מספר תסמינים אחרים הקשורים נמוך דיאטה carb יכול להיות קשור חרדה. לדוגמה, שפעת אינדוקציה כוללת תחושות של עייפות, עצבנות וירידה בבהירות מנטלית – כל הסימפטומים המתוארים לעתים על ידי אנשים הסובלים מחרדה.

הוספת פחמימות חזרה עשויה להיות דרך אחת לרפא את הסימפטומים כמו חרדה. למרות שאתה לא יכול לסבול פחות מ 50 גרם של פחמימות ביום, הוספת מספיק אז אתה עדיין על דיאטה דלת פחמימות – אכילה של 130 גרם או פחות – עשוי לעזור לך להרגיש טוב יותר ולהעביר אותך לעבר מטרות המשקל שלך. שוחח עם הרופא או עם דיאטנית על מציאת האיזון הנכון carb. Carbs לא יכול, עם זאת, להיות הסיבה היחידה שאתה מרגיש חרדה. בנוסף להיותן נמוכות של פחמימות, דיאטות אלו הן גם נמוכות ב נתרן, אשר כבר ידוע לגרום תסמינים דמויי שפעת. הוספת מעט מלח למזון שלך עשוי להיות כל מה שאתה צריך להרגיש קצת יותר כמו את עצמך. דיאטה דלת פחמימות גם לגרום להתייבשות, כדי לוודא שאתה מקבל מספיק מים. מבוגרים צריכים 8 עד 12 כוסות ביום.

אמנם נראה שיש קשר בין תזונה לבין בעיות בריאותיות התנהגותיות כגון חרדה, מדענים עדיין לא בטוח בקשר ולא לקבוע את התזונה הטובה ביותר לעקוב אחר הסימפטומים. עם זאת, אם אתה נוטה לחרדה, ייתכן שתרצה להימנע מזונות ומשקאות גבוהה בקפאין, הכולל קפה, תה רגיל, קולה ושוקולד. זה מעורר מערכת העצבים עלולה לעורר חרדה, על פי MedlinePlus. רבים מסחרי נמוך carb דיאטה תוכניות מציע לך להגביל את צריכת הקפאין.

דיאטה דלת פחמימות והגוף שלך

דל פחמימות דיאט וחרדה

טיפים כדי לשפר את הסימפטומים

מה להימנע כדי להפחית את החרדה