יין אדום & סימפטומים של פרקינסון

מחלת פרקינסון היא הפרעה ניוונית במערכת העצבים המרכזית. הגורם למחלה אינו ידוע, למרות שמוטציות גנטיות ומעוררי סביבה עשויים להיות גורמים. בנוסף, אלה שנפגעו עם המחלה יש שינויים ספציפיים במוח. מחקרים של רזברטרול, כימיקל שנמצא ביין אדום ובעור ענבים, מעידים על כך שהכימיקל עשוי להפחית את הנזק המוחי שנגרם על ידי מחלת פרקינסון. מחקרים אלו עוררו עניין בפוטנציאל להקל על הסימפטומים של מחלת פרקינסון, אשר אין תרופה, וכן להאט את התקדמות המחלה עם יין אדום.

תסמינים ושינויים במוח

הסימפטומים של פרקינסון משתנים בין החולים: הם כוללים רעידות, קשיי הליכה, בעיות דיבור והעדר הבעות פנים. תסמינים אחרים הם אובדן של תנועות אוטומטיות ובלתי מודעות, כגון חיוך מהבהב, טווח תנועה מוגבל ונוקשות שרירים. המחלה בסופו של דבר גורם לאובדן ניידות, אובדן זיכרון, עבור אנשים מסוימים, דמנציה. הטיפול כולל ניהול סימפטומים עם תרופות, שינויים באורח החיים, פיזיותרפיה וניתוח. מדענים מייחסים את הסימפטומים של פרקינסון לשינויים במוח הנראים אצל אנשים עם המחלה: רמות דופאמין נמוכות נובעות מתאי ייצור דופאמין פגומים. קצות עצבים פגומים גורמים לרמות נמוכות של נוראדרנלין, כימיקל המסייע לווסת את מערכת העצבים האוטונומית. גושים של חלבון הנקראים גופי Lewy בצורת המוח. מדענים, לעומת זאת, לא יודעים איך נוצרים הגושים או איך הם משפיעים על הסימפטומים של פרקינסון.

רזברטרול ספיגה

Resveratrol הוא כימיקל ביין אדום שמראה הבטחה בניהול סימפטומים של פרקינסון. כמויות גדולות של רזברטרול מיוצרות בעור הענבים. ענבים אדומים מכילים רזברטרול יותר ממקורות מזון אחרים, ויין אדום מכיל יותר רזברטרול מאשר יין לבן. עם זאת, 8 גרם של יין אדום מכילים רק 1 עד 2 מיליגרם של רזברטרול. בהצהרה על מחקר של רסברטרול וחקר פרקינסון ב -2008, ד”ר סטיבן טיילור מאוניברסיטת קווינסלנד מציין שרוב הרזברטרול ביין אדום אינו פעיל בכבד או במעיים לפני שהוא מגיע לזרם הדם. טיילור מציע כי ספיגה יעילה של רזברטרול על ידי שתיית יין אדום עשוי להיות אפשרי עם שליטה מכוונת יותר של תהליך השתייה, כגון לוגם לאט מחזיק יין בפה לתקופות ארוכות יותר.

לימודי Resveratrol

מחקר שפורסם ב -2008 בעיתון “European Journal of Pharmacology” מדווח כי רזברטרול הגן על תאים ועצבים והוריד באופן משמעותי את נזק המוח בחולדות של פרקינסון, לאחר כשבועיים של טיפול. מחקר שפורסם בשנת 2010 ב “Brain Research” דיווח על שיפור בתפקוד המוטורי וביצוע משימות דריכה בעקבות טיפול מוקדם עם רזברטרול. המחקר גם ציין ירידה דלדול של דופמין ונזק מוחי ירד. מחקר שנערך בשנת 2011 על ידי הופ קולג ‘, סיכם כי רזברטרול מגן מפני נזק לתאים שנגרם על ידי צינורות המוחלטים במוח לשימוש גירוי מוחי עמוק, או DBS, טיפול. נזק לתאים הופך טיפולי DBS פחות יעיל לאורך זמן.

אמצעי זהירות

חולי פרקינסון צריכים לדבר עם רופא לפני שתיית יין אדום או נטילת רזברטרול כתוספת. יין אדום מקיים אינטראקציה מסוכנת עם מינונים גבוהים של תרופות הידועים כמעכבי מונואמין אוקסידאז, או מעכבי MOA-B, המשמשים בטיפול במחלת פרקינסון. הרופאים רושמים מינונים נמוכים של מעכבי MOA-B, הכוללים rasagiline ו- selegiline, כדי למנוע התמוטטות של דופמין בחולי פרקינסון. ערבוב יין אדום עם מינון של MA-B גבוה מהשיעורים הנמוכים המשמשים לטיפול של פרקינסון עלול לגרום לכאבי ראש קשים וללחץ דם גבוה.