היתרונות והחסרונות של תפוזים

רוב האנשים יודעים כי הפרי הוא טוב בשבילך. אבל חלק לא יכול לדעת כי תפוזים הוכחו במיוחד יעיל במניעת סוגים מסוימים של המחלה. תפוזים גבוהים בויטמינים ומינרלים המעודדים את ההגנה הטבעית של הגוף ומסייעים במאבק נגד מחלות לב ואנמיה. עם זאת, יש להם גם תוכן חומצה גבוהה אשר עשוי לגרות כמה תנאים preexisting. לפני שתחליט אם תפוזים הם הפרי הטוב ביותר כדי להשלים את הדיאטה שלך, לדבר עם הרופא שלך על כל הסיבוכים האפשריים או תופעות לוואי.

יתרונות תזונתיים

כתום ממוצע מכיל כ 70 מ”ג של ויטמין C, אשר מעל 75 אחוזים של הערך היומי המומלץ. ויטמין זה פועל כמו נוגדי חמצון המעכב את הנזק שנגרם על ידי רדיקלים חופשיים, אשר מולקולות חמצון שנוצרו על ידי תהליכים טבעיים, כגון עיכול. ויטמין C מסייע גם בתהליך הריפוי של הגוף ומסייע ליצור ולתקן עור, גידים, מיתרים ועצמות. תפוזים הם גם מקור טוב של סיבים תזונתיים, ויטמין B1 ו חומצה פולית.

ירידה בסיכון למחלות לב

בעוד מדענים עדיין לא בטוח של המנגנונים המדויקים שהופכים תפוזים ופירות הדר אחרים יעיל להקטנת הסיכון למחלות לב וכלי דם, נראה כי חומצה פולית משחקת תפקיד מרכזי. חומצה פולית מפחיתה את נוכחותו של הומוציסטאין, שהוא רעיל לקירות כלי הדם. איגוד הלב האמריקני ממליץ לחולי לב “צריך להיות מומלץ מאוד … כדי לקבל מספיק חומצה פולית וויטמינים B-6 ו B-12 בתזונה שלהם.” מכון לינוס פאולינג מצטט מחקרים שבהם צריכה גדולה יותר של ויטמין C מתואמת עם שיעור נמוך יותר של מחלת לב כלילית. זה אפשרי, אם כן, כי ויטמין C ו חומצה פולית יחד עשוי לעזור להפחית את הסיכויים של מחלות לב הקשורות כגון התקף לב ושבץ.

ירידה בסיכון לאנמיה

צורות מסוימות של אנמיה הן גנטיות, אך אחרות נגרמות על ידי חוסר תזונה נכונה. תפוזים יכולים לעזור למנוע צורות אלה על ידי מתן חומצה פולית, אשר הגוף שלך צריך לייצר תאי דם אדומים. ויטמין C בתפוזים יכול גם להגביר את ספיגת ברזל אנאורגני למצוא צמחים, אשר יכול להשלים את הברזל יותר בקלות בשר מבוסס. רמות ברזל נאותים מאפשרים לגוף לייצר המוגלובין, שהיא המולקולה המספקת חמצן לשאר חלקי הגוף.

סיבוכים אפשריים

תפוזים הם פירות חומציים, אשר יכולים לסבך כמה הפרעות קיימות, כולל צרבת, או חומצה reflux, שבו חומצת הבטן שלך נע לתוך הוושט שלך, גרימת כאב בחזה. תפוזים עשויים גם לגרום כאבי בטן אצל אנשים שיש להם כיב פפטי. במקרים נדירים, הסליצילט הכימי הכלול בתפוזים עלול לגרום לתגובה אלרגית שעלולה לגרום לאסתמה, אקזמה, סינוסיטיס, כוורות או קיבה מוטרדת. בנוסף, כמה תפוזים ותפוזים עשויים להכיל עקבות של חומרי הדברה, אשר רעילים לגוף האדם. ילדים פגיעים במיוחד משום שהם צורכים יותר תפוזים ומיץ תפוזים ביחס למשקל גופם מאשר למבוגרים. על פי מחקר שנערך על ידי משרד החקלאות האמריקני, כ 1 אחוז של תפוזים מכילים את שאריות זה, אשר עלול לגרום להתפתחות מאוחרת, ריאות ונזק למערכת העצבים או סרטן בכמויות גדולות.